Quercus tuberculata

Quercus tuberculata — вид рослин з родини букових (Fagaceae), поширений на півночі й заході Мексики.

Quercus tuberculata
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Букові (Fagaceae)
Рід: Дуб (Quercus)
Вид:
Q. tuberculata
Біноміальна назва
Quercus tuberculata
Liebm., 1854[1]

Опис

Це дерево між 6 і 20 метрів заввишки; стовбур до 30 см в діаметрі. Кора тонка, сіра, луската. Гілочки тонкі, червонуваті, майже голі; є численні, бліді, підняті сочевички. Листки опадні, шкірясті, довгасті, еліптичні до яйцюватих, або зворотно-яйцюватих, (5)8–10(15) × 3–5(9) см; верхівка від тупої до гострої, іноді виїмчаста; основа від округлої до серцеподібної, рідко клиноподібна, часто асиметрична; край потовщений, злегка загнутий, цілісний, іноді хвилясто-зубчастий; верх більш-менш темно-жовтувато-оливково-зелений, блискучий, голий або з кількома волосками; низ блідіший, тьмяно-зелений, голий або з кількома волосками; ніжка червонувата, 2–10 мм. Чоловічі сережки 5–8 см, з численними квітками. Жіночі суцвіття до 3 см завдовжки, з 2–3 квітками. Жолуді еліпсоїдні, 10–25 мм завдовжки й 10–15 мм ушир; чашечка вкриває від 1/3 до 1/2 горіха, 14–16 мм у діаметрі, з товстими, сильно бородавчастими лусочками; дозрівають першого року у серпні — листопаді[2][3].

Середовище проживання

Поширення: Мексика (Нижня Каліфорнія, Сонора, Сіналоа, Нуево-Леон, Наярит, Мічоакан, Дуранго, Чіуауа). Росте на висотах від 900 до 2000 метрів, де схил місцевості коливається між 30° і 40°, загальна кількість опадів становить від 500 до 600 мм, а середньорічна температура становить від 18 до 24°C, віддає перевагу слабокислому ґрунту з низьким вмістом органічних речовин. Зростає поруч зі струмками або природними джерелами води[3].

Використання

Використовується як дрова. Жолуді їстівні[3].

Загрози

Знищення середовища існування через людський розвиток, заготівля дров, пожежі та хвороби представляють певну загрозу для виду, але в цілому, внаслідок чисельності та поширення цього виду, ці загрози є локалізованими[3].

Примітки

  1. Plants of the World Online — Kew Science. Процитовано 18.01.2020. (англ.)
  2. Oaks of the World. Процитовано 18.01.2020. (англ.)
  3. Gallagher G. (2018). Quercus tuberculata. The IUCN. Процитовано 18.01.2020. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.