Rattus jobiensis

Поширення

Цей вид обмежений островами Япен, Біак-Супіорі й Ові Індонезії. Його вертикальний діапазон від рівня моря до 600 м над рівнем моря. Був зафіксований у вологих тропічних лісах, на узліссі, в сільських садах і в селах.

Морфологічні особливості

Великий гризун, завдовжки 215—260 мм, хвіст — 168—212 мм, стопа — 43,7 — 47,7 мм, вухо — 22,3 — 23,3 мм. Вага досягає 500 грамів.

Зовнішність

Хутро шорстке і покрите колючими волосками. Верхні частини темно-коричневі, а вентральні частини жовтувато-білі, іноді червоні на грудях та підборідді. Вуха темні і посипані дрібними коричневими волосками. Вібриси завдовжки до 70 мм. Хвіст коротший за голову і тіло, він рівномірно темно-коричневий і тонко покритий дрібними коричневими волосками. У самиць з островів Япен і Ові є пара грудних сосків і дві пахові пари, а інші мають додаткову пару постпахвових сосків.

Загрози та охорона

Цей вид знаходиться під загрозою вирубки природних лісів, особливо на острові Біак. Можливо, йому загрожує конкуренція з введеним Rattus rattus. Невідомо, чи живе в будь-якій з охоронних територій.

Джерела

  • Tim F. Flannery, Mammals of the South-West Pacific and Moluccan Islands, Cornell University Press, 1995, ISBN 9780801431500. (англ.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.