Rattus montanus

Поширення

Цей вид є ендеміком в Шрі-Ланки. Мешкає на висотах від 1320 до 2310 м над рівнем моря. Цей вид денний або сутінковий, наземний. Живе в тропічних вічнозелених гірських лісах і заплавних луках.

Морфологічні особливості

Дрібний гризун завдовжки 160—180 мм, хвіст — 198—228 мм, стопа — 33 — 34 мм, вухо — 21 — 23 мм.

Зовнішність

Хутро довге, м'яке, густо посипане довгим волоссям на потилиці. Верхні частини — темно-сірувато-коричневі з червонуватими відблисками, а вентральні частини — світліші, сіро-білуваті. Голова порівняно невелика, морда посипана довгими чорнуватими вібрісами. Вуха темно-сірі. Стопи світло-сіро-коричневі, а пальці ніг забезпечені маленькими кігтями, прихованими білястим волоссям. Хвіст довший від голови та тіла, рівномірно бурувато-чорнуватий і дрібно покритий дрібними темно-сірими волосками. Самці більші від самиць.

Загрози та охорона

Втрата і деградація місць існування у зв'язку з розширенням сільського господарства, вогонь і вирубка лісів, за спостереженнями, основні загрози для цього виду. Зустрічається на захищених територіях.

Джерела

  • Phillips WWA, Manual of the Mammals of Ceylon, Ceylon Journal of Science, Dulau and company, London, 1935. (англ.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.