Rheinmetall

Rheinmetall AG німецький машинобудівний та зброєбудівний концерн, утворений в 1889 році. Є одним з найбільших[джерело?][коли?] виробників військової техніки і зброї в Німеччині та Європі. Основна продукція концерну — військова техніка, зброя, а також виробництво комплектуючих для автомобілів. Штаб-квартира концерну знаходиться в Дюссельдорфі. Акції компанії торгуються на Франкфуртській біржі, а також на усіх німецьких біржах.[5]

Rheinmetall
Rheinmetall AG
Тип холдингова компанія
automotive supplierd і LIR[1]
Форма власності акціонерне товариство
Галузь машинобудування, оборонна промисловість
Лістинг на біржі Франкфуртська біржа
Засновано 13 квітня 1889
Штаб-квартира  Німеччина, Дюссельдорф
Ключові особи Армін Паппенберг
Продукція воєнна техніка, зброя, двигуни, автокомплектуючі
Виторг 4,9 млрд € (2012)
Співробітники 21 767 осіб (грудень 2012)[2]
Холдингова компанія Röchling Groupd[3] і Reichswerke AG für Waffen-und Maschinenbau Hermann Göringd[3]
Дочірні компанії
 • Oerlikon Rheinmetall Air Defenced, Pierburgd і Pierburgd
 • Член Federal Association of the German Security and Defence Industryd[4] і RIPE NCC[1]
  www.rheinmetall.de
   Rheinmetall у Вікісховищі

  Історія компанії

  Друкарська машинка (1920 рік) виробництва компанії Rheinmatall, яка була змушена виготовляти не військову продукцію після Першої світової війни.

  В 1889-му підприємець і винахідник Генріх Ерхардт створив невелику компанію з виробництва озброєння, зокрема боєприпасів. Пізніше компанія розширила виробництво за рахунок випуску артилерійських систем і стрілецької зброї. На початок Першої світової війни компанія стала найбільшим виробником озброєння в Німеччині. На січень 1914-го чисельність її робітників перевищувала вісім тисяч чоловік, до 1915-го — 14 тисяч, а до кінця війни — 48 тисяч. На кінець 1917-го компанія щодня виробляла понад 2,5 мільйона патронів і снарядів, понад 500 пістолетів, гвинтівок та кулеметів, до 50 різних артилерійських і зенітних гармат.[джерело?]

  Після підписання Версальського договору в липні 1919-го року Німеччині було заборонено випускати великокаліберне озброєння, яке було основним у виробництві Rheinmetall. У результаті компанія змушена була переорієнтуватися на випуск цивільної продукції.

  Відродження компанії

  З середини 30 років XX століття компанія Rheinmetall-Borsig AG1933-му Rheinmetall викупила збанкрутілу залізничну фірму August Borsig GmbH) почала інтенсивно нарощувати виробництво озброєння від пістолетів та кулеметів до автоматичних гармат, протитанкових гармат, гаубиць та бронепоїздів. 1937 року у підрозділі компанії Rheinmetall-Borsig AG, — фірма Alkett, налагодила під Берліном виробництво танків, які за технічною документацією проходили як тракторна техніка для сільського господарства (через обмеження, передбачені Версальським договором). В 1941-му відбулася зміна всього керівництва компанії на офіцерів військових структур третього рейху. Rheinmetall перейшла в підпорядкування державного концерну Reichswerke AG Hermann, який відповідав за управління військовими заводами Німеччини. З тих пір компанія поступово нарощувала свої потужності і зараз є однією з провідних з випуску збройної техніки в Європі.[джерело?]

  Rheinmetall Defence

  Продукція:

  • Броньовані гусеничні, колесні та вантажні транспортні засоби
  • Зброя та боєприпаси
  • Баштові системи артилерійського вогню
  • Системи ППО та комплектуючі
  • Системи військового та індивідуального захисту на морі, в повітрі та на суші
  • Системи контролю, комунікації, керування і розвідки
  • Електронна оптика
  • Системи компьютерної симуляції і тренингу
  • Технології ABC-мобільної розвідки
  • Системи прицілювання та ведення вогню
  • Індивідуальне оснащення піхоти майбутнього
  • Навігаціонне обладнання
  • Артилерійське обладнання літаків
  • Виробничі та тестувальні центри

  Деякі історично відомі вироби:

  Контракт з Росією

  9 лютого 2011 Міністр оборони РФ Анатолій Сердюков та голова Rheinmetall AG Клаус Еберхар підписали угоду про збудову центру бойової підготовки і симулятор бойових дій військ місткістю до 30 тис. солдат і офіцерів на рік на полігоні в м. Муліно (Нижньогородська область, загальна площа полігону 500 км²), загальною вартістю 120 млн. €.

  Навчальний центр мав бути завершений в червні 2014[6]. Але внаслідок агресії Росії проти України в Криму та прийняте рішення Ради міністрів ЄС про введення проти Росії відповідних європейських санкцій, уряд Німеччини в березні 2014 зупинив співробітництво концерну з Росією[7].

  Джеймс Льюїс (Центр Міжнародних та стратегічних досліджень): «Я не думаю, що німецька компанія зіграла в <підвищенні боєздатності російської армії> вирішальну роль, особливо враховуючи, що проект у Муліно був заморожений під натиском уряду в Берліні. …Але я б не став применшувати й користь, отриману російською армією від співпраці з Rheinmetall, яка не тільки надала російській армії обладнання зв'язку і передові технічні засоби навчання особового складу, а й допомогла їй чітко сформулювати свою нову військову доктрину.»[8]

  Розробки

  Rheinmetall планує доопрацювати проєкт новітньої танкової 130 мм гармати до 2024 року.[9] Такі строки узгодженні із графіком розробки майбутнього європейського танка MGCS (Main Ground Combat System). За планом концептуальний вибір озброєння має відбутися наприкінці 2022 року, а етап демонстрації — у 2024-ому.

  Галерея

  Примітки

  Посилання

  This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.