Routledge

Routledge британський видавничий дім, крупне наукове видавництво[1]. За свою історію функціонував під різними назвами.

Routledge
Держава  Велика Британія
Засновник George Routledged
Засновано 1836
Галузь видавнича справа
Штаб-квартира Лондон
Адреса Лондон
Префікс ISBN 978-0-415 і 978-0-7100

Вебсайт: routledge.com

 Routledge у Вікісховищі

Історія

1836 року торговець книжками Джордж Рутледж заснував видавництво Camden publishing. 1851 року, він спільно зі своїм родичем зареєстрував видавничу компанію George Routledge & Co. У другій половині XIX століття фірма продовжувала зростати й розширюватись, публікуючи як популярну художню літературу, так і туристичні та довідкові видання. У процесі компанія вступала до партнерства з іншими видавництвами й кілька разів змінювала свою назву. 1902 року компанія ледь не збанкрутіла, але змогла вижити і, переформатувавшись, почала розширюватись, купуючи інші компанії, серед яких було кілька престижних наукових видавництв. В результаті злиття з Kegan Paul, Trench, Trübner & Co 1912 року видавництво почало називатись Routledge & Keegan Paul. З тих пір видавництво все більше орієнтувалось на публікацію наукової літератури й поступово набуло відомості за видання книжок у галузі суспільних наук.

1985 року видавництво Routledge & Keegan Paul об'єдналось із Associated Book Publishers (ABP)[2], яке 1987 року було куплено компанією Thomson Corporation. Routledge функціонував як її дочірня фірма до 1996 року, коли в результаті MBO, профінансованого європейською приватною інвестиційною фірмою Cinven, видавництво знову почало оперувати як самостійна компанія. 1998 року рада директорів Cinven і Routledge пристали на пропозицію про продаж компанії міжнародному видавництву Taylor & Francis. Відповідно до умов оборудки, Routledge запропонував публікувати літературу під своїм іменем, функціонуючи як філія[3]. 2004 року відбулось злиття Taylor & Francis з компанією Informa. Routledge продовжив свою діяльність як підрозділ компанії Taylor & Francis, публікуючи академічну літературу з гуманітарних і суспільних наук.

Примітки

  1. Cf. Clark & Phillips (2008:xv); Cope (1998)
  2. Whipp (1992:47)
  3. Clark & Phillips (2008:xvi); Cope (1998)

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.