Rubus moluccanus

Rubus moluccanusвид квіткових рослин із родини трояндових (Rosaceae).

Rubus moluccanus
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Розоцвіті (Rosales)
Родина: Трояндові (Rosaceae)
Підродина: Rosoideae
Триба: Rubeae
Рід: Ожина (Rubus)
Вид:
R. moluccanus
Біноміальна назва
Rubus moluccanus
L., 1753

Біоморфологічна характеристика

Це кущ або витка рослина; може сягати понад 10 метрів у висоту, але зазвичай 2–3 метри. Стебла з жорсткими колючками. Стебла можуть вкорінюватися й давати нові рослини там, де вони торкаються землі. Листки від овальної або серцеподібної форми, нижня поверхня волосиста; краї листя дрібно зубчасті. Квітки рожеві чи білі. Червоні плоди більш-менш кулясті, 10–30 мм у діаметрі[1][2].

Ареал

Зростає у південній і південно-східній Азії — Шрі Ланка, Індія, Лаос, М'янма, Таїланд, В'єтнам, Папуа Нова Гвінея, Соломонові острови, Індонезія, Малайзія, Філіппіни, в Австралії — Новий Південний Уельс, Квінсленд, Вікторія, в Океанії — Нова Каледонія[3].

Населяє вологі евкаліптові й дощові ліси. Росте на різних ґрунтах на узліссях, у вторинних лісах та хащах, від рівня моря до 2000 метрів, іноді до 3000 метрів[1][2].

Використання

Плід їстівний, не досить смачний. Має кислий і терпкий смак. Плоди їдять сирими, виготовляють варення, пироги тощо[2].

Рослина має цілий ряд традиційних лікувальних цілей, а також іноді культивується заради його їстівних плодів (однак рослині потрібна достатня кількість води та добре дренований ґрунт). Листки чи сік листків використовують для лікування дизентерії. Сік з молодих пагонів п’ють одноразово, щоб викликати пологи. Листки жують із сіллю, а потім спльовують на виразки, щоб сприяти загоєнню. Сік з листя або стебел використовують для лікування очних захворювань. Плід вважається корисним засобом від нетримання сечі у дітей. Коріння є в'яжучим і кровозміцнювальним засобом. Відвар коренів використовують при лікуванні дизентерії. Кора містить ≈ 10% дубильних речовин і є ефективним в'яжучим засобом[2].

З плодів отримують барвник від пурпурного до тьмяно-синього[2].

Галерея

Примітки

  1. Rubus moluccanus. Australian Native Plants Society (Australia). Процитовано 22.11.2021. (англ.)
  2. Rubus moluccanus. Useful Tropical Plants. Процитовано 22.11.2021. (англ.)
  3. Rubus moluccanus. Catalogue of Life. Процитовано 22.11.2021. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.