STS-3

STS-3 — космічний політ БТКК «Колумбія» за програмою «Спейс Шаттл». Основним завданням польоту було випробування вантажного маніпулятора Канадарм. Унаслідок непридатності для посадки основної смуги на авіабазі Едвардс через заливні дощі, посадка була перенесена на добу і зроблена на запасну смугу — висохле дно соляного озера на полігоні Вайт Сендс (англ. White Sands) у штаті Нью-Мексико. Обладнання, необхідне для забезпечення посадки човника і його післяполітного обслуговування, було терміново перевезено на полігон залізничним транспортом.

STS-3 (3 політ шатл, 3 політ «Колумбія»)
Космічний корабель Колумбія OV-102
Тип космічного корабля Спейс Шаттл
Екіпаж 2
Місце запуску Кеннеді LC-39A
Дата запуску 22 березня 1982 16:00:00 UTC
Місце посадки Нортроп Стріп, Нью-Мексико
Дата посадки 30 березня 1982 16:04:46 UTC
Тривалість польоту 8 діб 0 годин 4 хвилин
Кількість обертів 130
Апогей 241 км
Перигей 249 км
Орбітальний період 89,4
Нахил орбіти 38,0 градусів
Пройдено відстань 5 367 008 км
Пов'язані місії
Попередня місія Наступна місія

STS-2

STS-4

Екіпаж

Екіпаж STS-3

Дублюючий екіпаж

Опис польоту

Шаттл «Колумбія» (STS-3) відірвався від стартового комплексу 39 Космічного Центру Кеннеді. Можна бачити відмінність яскравого помаранчевого полум'я бічних ракетних прискорювачів (працюють на перхлораті амонію і алюмінії) від чистого синього полум'я водню і кисню основних двигунів шатлу.
«Колумбія» перед посадкою на Нортроп Стріп, Нью-Мексико у супроводі двох літаків T−38

Під час польоту здійснювалось температурне тестування «Колумбії», піддаючи обстеженню його хвіст, ніс і звернену до Сонця поверхню протягом різних періодів часу. Екіпаж виявив, що тривале перебування на сонці викликало невелике деформування стулки дверей вантажного відсіку. Обертання відносно Сонця, щоб збалансувати температуру, вирішило питання.

На борту корабля як корисне навантаження знаходилися DFI (англ. Development Flight Instrumentation) і OSTA (Office of Space and Terrestrial Applications), що складались з інструментів дистанційного зондування.

Див. також

Посилання

Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.