Scolopendra subspinipes

Scolopendra subspinipes — вид губоногих багатоніжок з роду сколопендр.

?
Scolopendra subspinipes

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Надклас: Багатоніжки (Myriapoda)
Клас: Губоногі (Chilopoda)
Ряд: Сколопендри (Scolopendromorpha)
Родина: Сколопендрові (Scolopendridae)
Рід: Сколопендра (Scolopendra)
Вид: S. subspinipes
Scolopendra subspinipes
Leach, 1815 [1]
Синоніми
Rhombocephalus smaragdinus
Посилання
Вікісховище: Scolopendra subspinipes
Віківиди: Scolopendra subspinipes
EOL: 1033092
ITIS: 1090870
NCBI: 55038

Поширення

Вид поширений в тропічній Африці, Австралії, на островах Тихого океану, Центральній і Південній Америці, на Карибах. Точно невідомо, де знаходиться батьківщина виду. Наймовірніше, він походить з Південно-Східної Азії, а у решті регіонів поширився разом з людиною.

Опис

Дуже велика багатоніжка, завдовжки до 20 см. Тіло його зазвичай червоне або червонувато-коричневе з жовтими або жовто-помаранчевими кінцівками. Тіло складається з 22 сегментів, кожен сегмент має одну пару ніг. Пара модифікованих ніжок, відомих як форципули, знаходяться на голові. Форципули є основними інструментами, що використовуються сороконіжкою для вбивства здобичі або для захисту, оскільки вони мають гострі кігті, які з'єднуються з отруйними залозами. Голова покрита плоским щитом і несе пару антен.[2]

Спосіб життя

Активний хижак. Полює на павуків, скорпіонів і телифонів. Також може нападати на дрібних хребетних: мишей, ящірок та жаб. Жертву захоплює передніми кінцівками та вбиває отруйними щелепами. Отрута багатоніжки небезпечна і для людини. Відомий один смертельний випадок від укусу Scolopendra subspinipes: на Філіппінах багатоніжка вкусила семирічну дівчинку у голову і через 29 годин вона померла.[3]

Примітки

  1. Australian Faunal Directory. Species Scolopendra subspinipes Leach, 1815. Department of the Environment and Water Resources.
  2. Centipedes.
  3. Vietnamese Centipede (Scolopendra subspinipes).
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.