Sherlock Holmes: The Awakened

Sherlock Holmes: The Awakened (укр. Шерлок Холмс: Пробуджений; в російській локалізації — Шерлок Холмс и секрет Ктулху) — пригодницький квест, розроблений компанією Frogwares і випущений Focus Home Interactive[1] в 2007 році; видавцем в Росії є компанія Новий Диск. Гра з'єднує дві художні всесвіти: розповіді про Шерлока Холмса і міфи Ктулху Говарда Лавкрафта.

Шерлок Холмс: Пробуджений
Обкладинка російської локалізації гри
Розробник Frogwares
Видавець Focus Home Interactive[1]
Новий Диск
Дистриб'ютор FX Interactived і Steam[2]
Жанр(и) Пригодницька відеогра
Платформа  Microsoft Windows
Дата випуску 1 березня 2007
15 лютого 2007
23 жовтня 2008 («Золоте видання») [3]
Режим гри однокористувацька гра
Локалізатор Lazy Games
Вік. обмеження 16 + (PEGI) [4]
M (ESRB)
Технічні деталі
Рушій Власний ігровий рушій з фізикою PhysX
Носій 3 компакт-диска або 1 DVD
Пригоди Шерлока Холмса
Попередня гра Sherlock Holmes: Secret of the Silver Earring
Наступна гра Sherlock Holmes versus Arsène Lupind
 Sherlock Holmes: The Awakened у Вікісховищі

Є третьою грою в серії «Пригоди Шерлока Холмса».

Сюжет

Шерлок Холмс знову сумує без цікавої справи. Доктор Ватсон повідомляє, що у його пацієнта, капітана Стенвік, пропав слуга-індієць. Шерлок береться за розслідування, і з'ясовує, що за останній час зникло безліч, здавалося б, незв'язаних між собою людей.

Сищикам належить побувати в похмурих завулках Лондона, Швейцарії і Новому Орлеані, щоб знайти сліди таємничої секти, що поклоняється древньому морському демону на західних берегах Шотландії.

Геймплей

На відміну від перших двох ігор серії, дія відбувається в повному 3D-оточенні, на відміну від класичних квестів, де об'ємні персонажі переміщаються по мальованим фонам. Вид — від першої особи, можливе управління як мишею, так і клавіатурою, що дуже зближує квест з шутерами. У грі існують традиційний квестових інвентар, папка для документів та карта відвіданих локацій.

«Золоте видання» гри в 2008 році дало можливість грати з видом від третьої особи, як у класичних квестах.

Рецензії та оцінки

Гра отримала гарні оцінки критиків та гравців. Геймери позитивно відгукувалися про скорочення вікторин, не всіх задовольнити в другій грі серії. Також зазначалося зручність та «чарівність» управління як клавіатурою, так і мишею. Нарешті, деяких критиків порадувало те, що персонажі стали бути схожими на реальних людей, а не на «отаких роботів, механізмів з розслідування злочинів»[5].

«Ігроманія» поставила квесту 7,5 балів з 10, назвавши його «неоднозначною, але вкрай цікавою грою»[6]. Досить позитивно була оцінена і російська локалізація[7].

Цікаві факти

  • Епізодичними персонажами гри є професор Моріарті і молодий Еркюль Пуаро.
  • Ім'я Ктулху жодного разу не згадано — ні в оригінальній назві ігри, ні в діалогах героїв, тим не менш, в самій грі містяться численні відсилання на даний вигадане божество.
  • У лондонських доках головні герої незбагненним чином зустрічають листоноші, одягненого у форму Американської Поштової служби[8].

Примітки

  1. Юридично Focus Home Interactive був не видавцем, а комерційним посередником: "It needs to be clear it wasn’t a “developer and publisher” situation" (Waël Amr), Planète Aventure, 22 лютого 2020.
  2. Steam — 2003.
  3. Sherlock Holmes: The Awakened (англійською). GameSpot. Процитовано 8 Жовтень 2010.
  4. Sherlock Holmes: The Awakened (англійською). PEGI. Архів awakened оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 8 жовтня 2010.
  5. Інна Іванова (3 січня 2009). net/obzory/sherlock-holmes-the-awakened.html Sherlock Holmes: The Awakened (російською). Questarena. Процитовано 8 жовтня 2010.[недоступне посилання з червня 2019]
  6. Сергій Звездов. 53664/Sherlock_Holmes_The_Awakened.htm Sherlock Holmes: The Awakened (російською). Ігроманія. Процитовано 8 жовтня 2010.
  7. Георгій Курган. Sherlock Holmes: The Awakened (російською). Ігроманія. Архів оригіналу за 9 серпня 2012. Процитовано 8 жовтня 2010.
  8. Sherlock Holmes: The Awakened (англійською). IMDb. Архів com/title/tt0896858/goofs оригіналу за 10 серпня 2013. Процитовано 8 жовтня 2010.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.