Spermophilus erythrogenys

Spermophilus erythrogenys (Ховрах червонощокий) гризун з родини Вивіркові (Sciuridae), один з представників роду Spermophilus.

?
Spermophilus erythrogenys

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Підклас: Звірі (Theria)
Інфраклас: Плацентарні (Eutheria)
Ряд: Гризуни (Rodentia)
Родина: Вивіркові (Sciuridae)
Рід: Ховрах (Spermophilus)
Вид: S. erythrogenys
Spermophilus erythrogenys
(Brandt, 1841)
Посилання
Вікісховище: Spermophilus erythrogenys
EOL: 1041053
ITIS: 632448
МСОП: 20483
NCBI: 99840

Опис

Цей невеликий ховрах до 280 мм завдовжки, з хвостом до 65 мм (зазвичай 16 - 21% довжини тіла). Має внутрішні защічні мішки для перенесення їжі. Голова, шия і тіло різних відтінків сірувато-коричневого і є червонувато-вохристі плями на переніссі; щічні й надбрівні плями також вохристо-червоних тонів. Диплоїдний набір хромосом: 36.

Середовище проживання

Країни поширення: Китай, Казахстан, Монголія, Російська Федерація. У північних частинах ареалу живе на кордонах осикового і березового ​​лісостепу. Більш на південь населяє степи з легкими домішкми саксаулу, в горах живе до 2100 м. Також знайдений на пасовищах і орних землях.

Спосіб життя

Нори прості, глибокі (до 3,5 м), без викидів ґрунту. Сплячка починається в серпні - першій половині вересня, вихід в кінці березня - квітні. Харчуються степовими злаками, іноді споживає тваринну їжу. Розмір виводку становить 7-9 дитинчат.

Загрози та охорона

На вид полюють задля м'яса та шкур для місцевої торгівлі. Можлива деградація середовища проживання шляхом випасу худоби за рахунок збільшення поголів'я худоби. Посухи також загрожують цього виду. Є в деяких охоронних територіях (приблизно 5% від ареалу виду в Монголії).

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.