Spilocuscus

Spilocuscus (Кускус плямистий або Спілокускус) — рід ссавців з когорти сумчасті (Marsupialia), родини кускусових.

?
Spilocuscus

Spilocuscus maculatus
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хребетні (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Marsupialia)
Ряд: Кускусоподібні (Diprotodontia)
Підряд: Кускусовиді (Phalangeriformes)
Родина: Кускусові (Phalangeridae)
Підродина: Phalangerinae
Триба: Phalangerini
Рід: Spilocuscus
Джон Едвард Грей, 1861
  • Spilocuscus kraemeri
  • Spilocuscus maculatus
  • Spilocuscus papuensis
  • Spilocuscus rufoniger
  • Spilocuscus wilsoni
Посилання
Вікісховище: Spilocuscus
Віківиди: Spilocuscus
EOL: 40051
ITIS: 552433
NCBI: 114228
Fossilworks: 234877

Опис

Морфометрія. Довжина голови й тіла: 338—640 мм, довжина хвоста: 315—590 мм, вага: 2.0-7.0 кг.

Зовнішність. Один з найбільших представників кускусових. Всередньому самиці більші за самців. Окрім S. papuensis різні статі забарвлені по-різному. Хутро м'яке, густе. У S. maculatus самці якщо не повністю білі, мають сіре забарвлення з білими плямами зверху й білі знизу, самиці ж однорідно сірі й зазвичай без плям. У S. rufoniger і значно меншого S. kraemeri самиці мають темну сідлоподібну пляму на спині, але самці мають область плямочок чи плям. У S. papuensis обидві статі марковані тільки малими плямами. Підростаючи молоді спілокускуси проходять різні стадії зміни забарвлення. Писочок короткий, вуха майже непомітні. Кінець хвоста — товстий, шорсткий, скручений спіраллю.

Спосіб життя

Це головним чином нічні та деревні тварини, які пересуваються по гіллях повільно й обережно, міцно тримаючись лапами за опору. На ґрунті його швидкість руху не перевищує швидке крокування людини. Для відпочинку не використовує нори чи гнізда, а спить на платформах із листя. Вночі мандрує з гілки на гілку по верхівкам дерев. Харчується листям, плодами, квітами, молодими паростками дерев, найулюбленіша їжа банани. Інколи вживає птахів, дрібних ссавців. Самці агресивні й їх не можна тримати разом у неволі.

Хоча може народитися до 4 дитинчат, велика ймовірність того, що тільки одне з них досягне дорослого віку. Один S. maculatus у неволі жив більше 11 років.

Розповсюдження

Найбільше плямистих кускусів мешкає на о. Нова Гвінея, а також на островах Сулавесі, Амбіон, на деяких Соломонових островах, на півострові Йорк та Північному Квінсленді (Австралія). Головним чином живуть у дощових лісах від 0 до 820 метрів над рівнем моря. В меншій мірі населяють мангрові та відкриті ліси.

Види

  • Spilocuscus kraemeri — Спілокускус Крамера
  • Spilocuscus maculatus — Спілокускус плямистий
  • Spilocuscus papuensis — Спілокускус папуаський
  • Spilocuscus rufoniger — Спілокускус рудочорний
  • Spilocuscus wilsoni — Спілокускус Вілсона

Джерела

  • Groves, Colin P. (16 November 2005). «Genus Spilocuscus». In Wilson, Don E., and Reeder, DeeAnn M., eds. Mammal Species of the World: A Taxonomic and Geographic Reference (3rd ed.). Baltimore.
  • Ronald M. Nowak. Walker's marsupials of the world. — JHU Press, 2005. — С. 146. — ISBN 0801882222.

Галерея

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.