Staying Power

«Staying Power» (укр. «Витривалість») — пісня британського рок-гурту «Queen», перший трек їхнього альбому «Hot Space» 1982 року. Вона була написана провідним співаком гурту Фредді Мерк'юрі й відома як єдина пісня «Queen», яка має секцію горну, яку влаштував Аріф Мардін.[1] Піснею керує фанк-стилізований басовий риф (який грає Мерк'юрі на синтезаторі «Oberheim OB-X»), починаючи з ре мінору і модуляції до мі мінору протягом усієї пісні. Джон Дікон не грає у цій пісні на бас-гітарі, натомість, він грає на ритм-гітарі «Fender Telecaster». Роджер Тейлор запрограмував доріжку драм-машини «Linn LM-1». Браян Мей грав на своїй гітарі «Red Special». В огляді альбому «Hot Space» виданням «Stylus Magazine» критик Ентоні Міччіо описав стиль пісні як "електро-диско-трек з божевільними горнами".[2]

Staying Power
Сингл Queen
з альбому Hot Space
Випущений 31 липня 1982
Формат віниловий диск (7", 12")
Сторона Б «Back Chat» (США)
«Calling All Girls» (Японія)
Записаний 1981–1982
Жанр фанк-рок
диско
Мова англійська
Композитор Фредді Мерк'юрі
Тривалість 4:10
5:52 (промо-ремікс)
Лейбл EMI (Японія)
Hollywood (США)
Продюсер Queen
Райнгольд Мак
Хронологія синглів Queen
Попередній
«Calling All Girls»
(1982)
«Back Chat»
(1982)
Наступний

Пісня вийшла як сингл в Японії на 7-дюймовій платівці з піснею «Calling All Girls» на стороні «Б», і в США на 7-ми і 12-дюймових платівках з піснею «Back Chat» або її реміксом на стороні «Б».[3] Також вона вийшла у Польщі, де досягла 21 позиції у чарті.

Живе виконання

Ця пісня була виконана в рамках «Hot Space Tour» і певною мірою, на «The Works Tour».[4] Жива версія «Staying Power» трохи відрізняється від версії альбому. Морган Фішер взяв на себе партію клавішних, замінивши синтезатор «Oberheim OB-X» на «Roland Jupiter 8». Роджер Тейлор замінив драм-машину акустичними і електричними ударними. Також слід зазначити, що це була єдина пісня, яка виконувалася наживо, де Джон Дікон грав на ритм-гітарі, оскільки бас виконувався на клавішних. Через зменшення електроніки в живій версії, пісня перетворилася скоріше на роботу напрямку фанк-року, ніж на пісню в стилі рок із великим впливом жанру диско, у якій диско переважало над роком. Жива версія пісні увійшла до альбому «Queen on Fire - Live at Bowl» та до DVD «Queen Greatest Video Hits 2» і до делюкс-видання альбому «Hot Space» 2011 року на CD.

Музиканти

Джерела

  1. Staying Power (англ.). Архів оригіналу за 26 лютого 2012. Процитовано 11 липня 2007.
  2. Queen – Hot Space Stylus. 7 квітня 2012
  3. «Staying Power» discogs.com Процитовано 8 травня 2019
  4. «Hot Space Tour» queenconcerts.com Процитовано 8 травня 2019

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.