Syberia II

Syberia II (укр. Сиберія II) пригодницька відеогра, друга частина культової пригодницької трилогії «Syberia», створеної в стилі стімпанку французьким автором Бенуа Сокалем (фр. Benoît Sokal).

Syberia II
Syberia II Cover
Розробник Microïds
Видавець XS Games, LLC
Дистриб'ютор Steam, Good Old Games[1], Nintendo eShopd, PlayStation Now[2], Google Play і App Store
Жанр(и) адвенчура, квест
Платформа Microsoft Windows, Xbox, PlayStation 2
Дата випуску 29 березня 2004
Режим гри однокористувацька гра
Вік. обмеження ESRB: TTeens
ELSPA: 3 +
Творці
Ігродизайнер(и) Бенуа Сокаль
Композитор(и) Інон Зур
Технічні деталі
Рушій Virtools Engine
Носій 2 CD-ROM
Syberia
Офіційний сайт(англ.)
 Syberia II у Вікісховищі

Гра вийшла на ПК, PlayStation 2 і Xbox. Також гру можна відтворити і на Xbox 360.

Сюжет

За основним сюжетом дилогії, старий швейцарець-винахідник Ганс Форальберг[3] (Hans Voralberg), рішуча дівчина-адвокат з Нью-Йорка Кейт Вокер (Kate Walker) і наділений душею автоматон Оскар (Oscar) відправляються на пошуки острова Сиберія (Syberia),[4] де нібито дожили до наших днів мамонти.

Романівськ

Подорожуючи на заводному поїзді по засніженій Росії, головні герої переживають різноманітні пригоди. Спершу вони потрапляють в далеке північне місто Романівськ (Romansburg), «останній форпост цивілізації», як кажуть самі жителі цього міста,[5] де знайомляться зі «станційним доглядачем», — суворо-добродушним козаком, полковником у відставці Ємельяновим (Ємеліним-Гупачевим), що називає Кейт російським ім'ям — Катею. Трохи пізніше Кейт також зустрічає і веселу дівчинку Малку (Malka).

У Романівську мандрівники відвідують розташований неподалік монастир, очолюваний настоятелем, що чомусь носить титул «патріарха». У монастирі Кейт здобуває щоденник недавно померлого столітнього ченця, що ретельно приховувався — брата Олексія Туканова (Олексія Тукьянова), у минулі роки — знайомого Ганса Форальберга. Щоденник оповідає про давні подорожі брата Олексія на крайній Півночі, і зокрема, про арктичне плем'я юкола, що живе в підлідних печерах.[6] У кінці щоденника переказується легенда про те, що на далеких північних островах все ще можна зустріти живих мамонтів. За допомогою описаних у щоденнику ліків юколів Кейт вдається вилікувати Ганса.

Потім Ганс ремонтує механічних коней свого старого знайомого — власника шинку Цукермана (Cirkos), а Кейт, намагаючись завести цих конячок, стикається з несподіваною проблемою — мисливці за мамонтовими кістками брати Бургови (Bourgof) викрадають потяг разом з Оскаром і Гансом.

Сиберія

Діставшись на дрезині з запряженим у неї юкі (youki) — поміссю собаки і тюленя — до дрімучого засніженого лісу, Кейт навчається ловити помаранчевого лосося, щоб нагодувати розлюченого ведмедя, стає альпіністкою і зустрічає старого друга — вічно п'яного космонавта Бориса Шарова з Комсомольська. Потім, вона знаходить поїзд і рятує Оскара від лютого морозу, але, щоб рухатися далі на допомогу викраденому братами Бурговими Гансу, мандрівникам доводиться кинути вагон.

Село юколів

Подорож несподівано закінчилася — скінчилися і завод, і рейки. Тим часом недоумкуватий Ігор Бургов кидає свого брата, їдучи на снігоході у Романівськ, а Іван Бургов загрожує Кейт мамонтовою кісткою і потрапляє в пастку тих самих юколів.

У юкольскому селі з'ясовується, що Ганс важко хворий, і, щоб допомогти йому, Кейт повинна відправитися в Коридор Снів — Валаділену 30-х років XX століття. На жаль, ця подорож не приводить до поліпшення стану Ганса, і тоді Оскар жертвує собою, щоб стати життєзабезпечуваною системою для свого творця. А Кейт і Ганс на загадковому ковчезі, описаному ще в щоденнику Туканова, відправляються на пошуки Сибірії.

Острів Пінгвінів

Ковчег причалює до крижини, на якій живуть пінгвіни. Кейт звільняє від льоду якір, але тут з'являється Іван. Кейт скидає його з ковчега, піднявши вітрило, і лиходій, намагаючись кинути пінгвінячим яйцем у подорожніх, стає жертвою птахів.

Острів Сиберія

Нарешті Кейт і Ганс досягають красивий, зелений острів Сиберія, ​​де Кейт, вирішивши останню головоломку і зігравши для мамонтів музику, виконує мрію Форальберга.

У фіналі подорожі безнадійно хворий Ганс, досягнувши своєї мрії, їде верхи на мамонті назустріч не страшній тепер для нього смерті, а Кейт з сумною усмішкою махає йому рукою. Вона залишилася одна.

Цікаві факти

  • На самому початку вступного ролика миготять координати 60°53′09″ пн. ш. 101°53′40″ сх. д.. Це — координати місця вибуху Тунгуського метеорита по Фасту[7].
  • У місцевій газеті, знайденій Кейт у Романівську, міститься замітка про кончину співачки Олени Романської — героїні першої частини «Сиберії».
  • На крижині, куди причалює ковчег, у безлічі водяться пінгвіни, які в реальності живуть у південній, а не в північній півкулі. Але з іншого боку, якщо там залишилися мамонти, чому б не з'явитися невідомо звідки і пінгвінам.

Див. також

Посилання

Примітки

  1. Good Old Games — 2008.
  2. All PS Now games A-Z: Browse the full list of games available to play with your PS Now membership
  3. Переклад власних імен взято з русифікації Логруса.
  4. Явний парафраз Новосибірських островів
  5. Прообразом, можливо, послугував Мурманськ, чия дореволюційна назва — Романів-на-Мурмані, а також селище, що поставляє газ до Західної Європи, заполярний Ямбург. Оригінальна назва міста — Romansburg — також відсилає до Єкатеринбургу. Однак будь-який візуальний зв'язок між містами відсутній: Романівськ — зовсім маленький глухе містечко.
  6. Найменування племені, швидше за все, зроблене від згадуваного в романі В. А. Обручева «Земля Саннікова» слова «юкола», сибірського назви в'яленої риби
  7. Тунгуський метеорит
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.