Thymus flabellatus

Thymus flabellatus — вид рослин родини Глухокропивові (Lamiaceae), ендемік Іраку.

Thymus flabellatus
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Губоцвіті (Lamiales)
Родина: Глухокропивові (Lamiaceae)
Рід: Чебрець (Thymus)
Вид:
T. flabellatus
Біноміальна назва
Thymus flabellatus

Опис

Сильно розгалужений напівчагарничок. Розгалуження стовбурців до 3 мм в діаметрі. Квітконосні гілки ≈ 3–5 см заввишки, густо запушені відстовбурченими дрібними (≈ 0.2 мм довжиною) волосками. Стеблові листки, здебільшого, еліптичні, 5.5–9 × 2.5–6 мм, з клиноподібною основою, яка переходить у дуже короткий чітко виражений черешок; на верхівці більш-менш загострені, на краю біля основи з нечисленними малопомітними війками ≈ 0.5–0.7 мм довжиною, на поверхні з обох сторін коротко волосисті; бічні жилки — дві пари, але вони не з'єднуються з головною жилкою, а проходять спільно з нею в черешок (своєрідний віяловий тип жилкування, не помічений в жодного іншого виду чебреців); точкові залозки великуваті, помітні[1].

Суцвіття головчасте; приквітки лінійно-ланцетні, війчасті, коротші від квітконіжок; квітконіжки 2–4 мм довжиною, коротко волосисті; чашечка трубчасто-дзвонові, 4–5 мм довжиною, кругом коротко волосиста з більш довгими й густими волосками на нижчій стороні; зубчики верхньої губи чашечки ланцетні, досить тонко загострені, на краю густо дрібно щетинисті й, мабуть, з одиничними короткими війками; віночок трохи довший за чашечку, лілуватий. Горішки яйцюваті, ≈ 1.1 мм довжиною, 0.7 мм в поперечному діаметрі, коричневі. Цвіте VII–VIII[1].

Поширення

Ендемік Іраку[2][3].

Джерела

  1. Клоков, М.В. Расообразование в роде тимьянов — Thymus L. на территории Советского Союза. — Киев : Наукова думка, 1973. — С. 70, 71. (рос.)
  2. The Plant List. Процитовано 16.10.2018. (англ.)
  3. Plants of the World Online — Kew Science. Процитовано 16.10.2018. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.