Tragulus

Tragulus — рід парнокопитих ссавців родини Оленцеві. Має 6 видів. Наукова назва походить від грецького слова τράγος — «козел» та латинського ulus — «крихітний». Інші назви «миша-олень», «азійський олень», «канчіль». Є одними з найдрібніших копитних.

?
Tragulus

Tragulus javanicus
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Плацентарні (Eutheria)
Надряд: Китопарнокопитні (Cetartiodactyla)
Ряд: Парнокопиті (Artiodactyla)
Підряд: Жуйні (Ruminantia)
Інфраряд: Tragulina
Родина: Оленцеві (Tragulidae)
Рід: Tragulus
Brisson, 1762
Посилання
Вікісховище: Tragulus
Віківиди: Tragulus
ITIS: 898097
Fossilworks: 42602

Опис

Довжина тіла представників цього роду коливається від 40 до 75 см, хвоста — від 2,5 до 12,5 см, вага — від 0,7 до 8 кг. Роги відсутні. Морда витягнута. На обох щелепах розташовано ікла, проте у самців вони довші та гостріші.

Забарвлення шерсті від світло-коричневого до темно-бурого кольору з різними світлими і темними відтінками. Черевна частина має біле забарвлення. На відміну від інших представників своєї родини у цих оленів відсутні чіткі бліді смуги або плями на верхній частині тіла.

Спосіб життя

Живуть приховано в лісах на рівнині чи високогір'ї. Самці територіальні, мітять свою територію виділенням залози на нижній щелепі. Активні вночі. Є гарними плавцями і нирцями, але вважають за краще триматися більш посушливих місць. Ховаються в щілинах серед скель, у дуплах повалених дерев, серед купи листя. При небезпеці прагнуть зачаїтися, а якщо зробити це не вдалося, то відразу ж надають ворогові опір за допомогою своїх іклів. Вживають траву, листя, ягоди та плоди, що лежать на землі.

Статева зрілість настає у віці 5—6 місяців. Залежно від виду поодинокі або живуть парами. Деякі види спарюються цілий рік. Вагітність триває від 140 до 177 днів. Зазвичай народжується 2 оленяти вагою близько 375 г.

Тривалість життя 10—16 років.

Розповсюдження

Поширені в Південно-Східній Азії (до Яви і Філіппін), а також на півдні КНР.

Види

  • Tragulus javanicus
  • Tragulus kanchil
  • Tragulus napu
  • Tragulus nigricans
  • Tragulus versicolor
  • Tragulus williamsoni

Джерела

  • Meijaard, I., and C. P. Groves (2004). A taxonomic revision of the Tragulus mouse-deer. Zoological Journal of the Linnean Society 140: 63-102.
  • Wilson, D.E.; Reeder, D.M., eds. (2005). Mammal Species of the World: A Taxonomic and Geographic Reference (3rd ed.). Johns Hopkins University Press. ISBN 978-0-8018-8221-0.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.