Tridacna squamosa

Опис

Її раковина дещо менша, ніж у тридакни велетенської (виростає до 40 сантиметрів (16 дюймів) у поперечнику) і прикрашена численними округлими гребенями. Стулки молодих тварин можуть бути яскраво забарвленні. Зустрічаються екземпляри рожевого кольору і лимонно-жовті.

Їх розкриті стулки завжди звернені вгору, до світла. Коли молюска не потривожити, він розправляє свою дивну красиву мантію, підставляючи її сонячним променям. Справа в тому, що в цій мантії живе цілий город симбіотичних одноклітинних водоростей, що постачають молюскові цукор і протеїни. Саме від кольору цих водоростей і залежить забарвлення мантії — від синьо-блакитного до всіх відтінків зеленого аж до чорного з чарівними малюнками художника-абстракціоніста.

При наближенні зовнішньої небезпеки мантія молюска скорочується і стулки раковини злегка прикриваються. Закритися повністю вони не в змозі.

Крім водоростей, що містяться в її мантії, Тридакна харчується і планктоном, фільтруючи його з морської води. Вода засмоктується через довгасту «ротову» щілину і викидається через круглий сифон.

Розповсюдження

Діапазон виду простирається від Південної Африки до Червоного моря і далі на Маршаллових островах[3].

Примітки

  1. Wells, S. 1996. Tridacna squamosa. In: IUCN 2006. 2006 IUCN Red List of Threatened Species. <www.iucnredlist.org>. Downloaded on 06 January 2007
  2. Wells, S. (1996) Tridacna squamosa: інформація на сайті МСОП(версія 1996) (англ.) 01 серпня 1996
  3. Tridacnid clams on WetWebMedia.com
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.