Two Thrones

Two Thrones відеогра жанру глобальна стратегія, розроблена шведською студією Paradox Entertainment у 2004. Є спадкоємцем гри Europa Universalis і продовженням Crown of the North. Відрізняється стратегічною глибиною та історичною достовірністю. У Росії була локалізована студією Snowball.ru під назвою «100 років війни».

Two Thrones
Обкладинка російського видання
Розробник Paradox Interactive
Видавець Strategy First (Північна Америка)
Жанр(и) Глобальна стратегія
Платформа Microsoft Windows,
Дата випуску 28 січня 2004
Режим гри багатокористувацька гра і однокористувацька гра
Локалізатор Snowball
Технічні деталі
Носій 1 CD-ROM
Офіційний сайт

Геймплей

Гра слабо відрізняється від Crown of the north, так як економічна та бойова система гри залишилася практично незмінними. Дія гри відбувається в реальному часі, проте швидкості реакції від гравця не потрібна, тому що в будь-який момент гри можна поставити паузу. Гра відбувається на схематично зображеній карті Англії та Франції. Час дії гри — з 1 січня 1337 по 1 грудня 1485.

У грі можна зіграти в один з 5 сценаріїв, що охоплюють події Столітньої війни та Війни Червоної і Білої Троянди: Гравець може взяти під управління одну з грабельних держав, серед яких представлені:

Під контролем гравця знаходяться економіка країни, формування армій та флотів і керування ними, дипломатія, спорудження будівель. Також йому доводиться балансувати між 4 класами: селяни, дворяни, духовенство, городяни, приймаючи ті чи інші укази і вирішуючи їхні прохання. У грі відбуваються історичні події, що впливають на положення гравця і його суперників. Крім гравця і його комп'ютерних супротивників існують нейтральні провінції, які є основним об'єктом експансії учасників гри.

Існують два способи досягнення перемоги.

  • Перший — набрати найбільшу кількість очок до кінця гри.
  • Другий — об'єднання Західної Європи під своєю владою. Для цього доведеться завоювати всі провінції, що належать супротивникам.

Очки видаються за різні досягнення в грі.

Економіка

У грі існує 2 основних ресурсу: зерно і срібло, які використовуються для створення армії, флоту і споруди будівель. Зерно видобувається на фермах, його кількість збільшується з підвищенням рівня будівлі. Срібло видобувається в місті і на ринку, його кількість збільшується з підвищенням рівня будівлі.

Інфраструктура

Ігровий процес

У грі існує 7-8 (в прибережних провінціях) будівель. Всі вони можуть розвиватися до 10 рівня, відкриваючи доступ до нових військ і рівнів будівель. У виробничих будівель також зменшується час на створення військ.

  • Фортечна стіна — визначає показник оборони провінції.
  • Місто — місце отримання податкових зборів, що дають срібло.
  • Ферма — місце виробництва зерна. Ферма символізує вплив Селян в провінціях.
  • Ринок — необхідний для найму арбалетників і ландскнехтів, також дає срібло. Ринок представляє інтереси Городян.
  • Церква — потрібно для побудови інших споруд. Церква є представництвом Духовенства.
  • Замок — місце найму вершників і лицарів. Замок відображає роль дворян у вашій провінції.
  • Військовий табір — місце найму піхоти (піхотинці, арбалетники і ландскнехти).
  • Порт — місце найму флоту (галери, нефи і каравели).

Армія

У грі існує 8 типів військ, з них 5 — сухопутні війська і 3 — морські сили. У кожного виду існують як позитивні, так і негативні властивості.

Сухопутні сили

Війська виробляються у військовому таборі (піхота) та замок (кавалерія). У військовому таборі тренуються:

  • Ополченець,
  • Ландскнехт,
  • Арбалетник.

У замку тренуються:

  • Вершники,
  • Лицарі.

Флот

Роль флоту в грі дуже важлива, тому що немає іншого способу пересування по морю і битв на ньому, як кораблі, які створюються в гавані. Усього їх 3 види:

  • Галера,
  • Неф,
  • Каравела.

Дипломатія

Гравець має можливість за допомогою дипломатії укладати союзи, пропонувати і розривати династичні шлюби, приносити дари, оголошувати війну і ображати.

Рецензії

Найбільший російський портал ігор Absolute Games поставив грі 30 %. Оглядач відзначив відсутність нововведень і нудний ігровий процес. Вердикт: "І найдивніше — з часів CotN нічого не змінилося! Адже в наш час це немислимо і злочинно. Взяття на озброєння настільки нехитрої тактики означає для нас одне: незабаром разом з воргеймами від HPS ми будемо регулярно отримувати чергову міні-EU. ".[1]

Примітки

  1. Денис 'worm' Давидов (15 квітня 2004). .ag.ru/reviews/two_thrones Рецензія на Two Thrones. Absolute Games.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.