Yamaha Motor Company

Yamaha Motor Company Limited (яп. ヤマハ発動機 株式会社) японський виробник мотоциклів. Спочатку частина Yamaha Corporation, яка в певний момент стала також найбільшим у світі виробником піаніно. Компанія виробляє й іншу моторизовану техніку: всюдиходи, човни, снігохід і (Дивись Снігоходи Yamaha), човнові мотори, і катери.

Yamaha Motor Company Limited
Тип Акціонерне товариство
Форма власності кабусікі-ґайся
Галузь Машинобудування
Засновано 1955
Засновник(и) Genichi Kawakamid
Штаб-квартира Івата, Японія
Ключові особи засновник: Генічі Кавакамі (Genichi Kawakami)
Продукція мотоцикли, мопеди, скутери
Власник(и) Yamaha
Співробітники 53 306 осіб (2016)[1]
Холдингова компанія Yamaha
Дочірні компанії
 • Minarellid і MBKd
 • Член SD Associationd[2]
  yamaha-motor.co.jp/global/
   Yamaha Motor Company у Вікісховищі

  Історія компанії

  Yamaha YA-1

  1 липня 1955 глава і засновник компанії Геніті Кавакамі (Genichi Kawakami) прийняв рішення розвинути мотоциклетний напрямок і утворив Yamaha Motor Company.

  Перша модель Yamaha YA-1, скопійована з DKW RT 125, носила прізвисько «Ака-tombo», що в перекладі означає «червона бабка» (через прості форм і каштаново-червоний колір). Саме «Червоній бабці» Yamaha зобов'язана своїми першими спортивними перемогами: у першій же гонці у підніжжя гори Фудзі на YA-1 була здобута перемога.

  У 1959 році Yamaha Motor почала виробництво моторних човнів з волоконно-армованого полімеру (FRP). У 1960 році була створена дочірня компанія Yamaha International Corporation, яка почала продаж продукції Yamaha в США. У 1968 році компанія почала виробляти снігоходи, в 1975 році машини для гольфу, в 1978 році — снігозбиральну техніку.

  У 1964 році була заснована дочірня компанія Siam Yamaha Co. в Таїланді, в 1966 році було розпочато виробництво мотоциклів на Тайвані. У 1972 році штаб-квартира була перенесена в Івату. У 1976 році був представлений перший робот Yamaha для дугового зварювання.

  До кінця 1970-х, освоївши ринок мотоциклів США, Yamaha Motor Company займала друге місце в світі по їх виробництву. У 1981 році компанія почала спробу потіснити Honda з першого місця, почавши масове виробництво нових моделей. Конкуренти відповіли тим же, а Harley Davidson домоглася введення обмежувальних тарифів на імпорт японських мотоциклів в США. Yamaha Motor Company виявилася до всього не готовою, оскільки, на відміну від Honda, у неї не було власних виробничих потужностей в США; в результаті Yamaha Motor залишилася з мільйоном непроданих мотоциклів, боргом в $ 1 млрд і чистим збитком $ 126 млн. На основну корпорацію, Nippon Gakki, це зробило обмежений ефект, оскільки вона в той час контролювала лише 39 % акцій Yamaha Motor, а електронні музичні інструменти Yamaha користувалися великим успіхом.

  У 1982 році почалося партнерство Yamaha Motor з французьким виробником скутерів Motobecane (MBK) незабаром Yamaha Motor стала найбільшим акціонером цієї компанії.

  З 1985 року Yamaha Motor почала діяльність в Індії. З 2001 року India Yamaha Motor стала повною власністю Yamaha Motor. В Індії працюють два заводи. У 2013 році в Індії були засновані дослідний центр Yamaha Motor Research and Development India Pvt. Ltd. і маркетингова компанія Yamaha Motor India Sales Pvt. Ltd.

  У 1990 році почалося партнерство Yamaha Motor Company з італійським виробником мотоциклів Minarelli. а в 2002 році ця компанія увійшла до складу Yamaha Motor.

  Див. також

  Примітки

  Посилання

  This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.