Ібіс сірокрилий

Ібіс сірокрилий[1] (Theristicus melanopis) південноамериканський птах з родини ібісових. У Чилі цього птаха називають бандуррія[джерело?].

?
Ібіс сірокрилий

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Пеліканоподібні (Pelecaniformes)
Родина: Ібісові (Threskiornithidae)
Рід: Жовтошиїй ібіс (Theristicus)
Вид: Ібіс сірокрилий
Theristicus melanopis
(Gmelin, 1789)
Посилання
Вікісховище: Category:Theristicus melanopis
Віківиди: Theristicus melanopis
EOL: 1049664
ITIS: 563412
МСОП: 144735
NCBI: 555358

Опис

Ібіс сірокрилий досягає довжини від 71 до 76 см. Голова, шия і груди коричневі, крила сірі, черево і хвіст чорні. Зігнутий вниз дзьоб темно-сірий, очі обрамлені чорними перами. На горлі, безпосередньо під дзьобом також помітні чорні пір'їни. Сильні ноги темно-червоні. Відмітна ознака, яка вирізняє його з-поміж інших птахів цього роду, це відсутність білого забарвлення крил. На противагу багатьом іншим ібісам у нього немає довгого пір'я чубчика. Також відсутній виражений статевий диморфізм.

Поширення

Ібіс сірокрилий розповсюджений на півдні (рідше на півночі) Чилі, в Аргентині, Еквадорі, Болівії і Перу. Птах віддає перевагу відкритим лукам, пасовищам, полям і відкритим лісам, однак зустрічається і у вологих областях, трясовинах річок.

Живлення

Раціон ібіса складається з дорослих комах та їх личинок, черв'яків, равликів і їх яєць, рідше також з дрібних земноводних і ссавців.

Розмноження

Цей птах гніздиться переважно в колоніях чисельністю до 50 пар. Гнізда птахи будують часто на скелях і кручах, іноді у заростях очерету. Для будівництва гнізда використовуються гілки, як підстилки трава і листя. У кладці від 2 до 3 яєць. Висиджування триває приблизно 28 днів.

Чисельність

За даними МСОП в усьому світі налічується від 25 000 до 100 000 гніздових пар, вид не знаходиться під загрозою.

Примітки

  1. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.