Іжевський автомобільний завод

Іже́вський автомобі́льний заво́д — автомобільний завод у Іжевську в Росії. Входить в концерн «ІжМаш».

Іжевський автомобільний завод
Тип Відкрите акціонерне товариство
Форма власності публічна компанія
Галузь Автомобілебудування
Засновано 1965
Штаб-квартира Іжевськ,  Росія
Продукція легкові автомобілі
Холдингова компанія АвтоВАЗ
ladaizhevsk.ru
 Іжевський автомобільний завод у Вікісховищі

Історія

Будівництво заводу почалося в 1965 році за підтримки Дмитра Устинова, що був у той час міністром оборонної промисловості СРСР. Перший автомобіль іжевського виробництва зійшов з конвеєра 12 грудня 1966 року, це був «Москвич-408». Всі деталі і комплектуючі автомобіля поставлялися заводом АЗЛК. З 1967 по 1971 рік вводяться власні виробничі лінії: пресові і зварювальні, установки для фарбування кузова, лінії конвеєрів. Основні досягнення і нові розробки датувалися якраз початком 1970-их років.

Надалі спостерігався застій і спад виробництва аж до 2000, в якому відбулася зміна керівництва і юридичного статусу, після чого обсяги виробництва зросли й досі тримаються відносно стабільно. У серпні 2005 року виробництво власних моделей «Іж» (за винятком ІЖ-27175 (фургон на базі ВАЗ-2104)) припинене, в грудні припинено виробництво ВАЗ-2106. Почалася промислова збірка автомобіля Spectra корейської компанії Kia Motors Corporation. З 2006 початий випуск нової KIA Rio. На липень 2007 продовжується випуск ВАЗ-21043, запущена збірка KIA Sorento, збирається Іж-27175.

Хронологія випуску автомобілів

Криза 2009 року

На початку 2009 року в результаті спаду збуту, викликаного економічною кризою, на заводі склалася вкрай важка ситуація. За станом на кінець березня завод працював три дні в тиждень по шість годин, але керівництво заявляло про можливу повну зупинку виробництва і скороченні 90 % співробітників — близько 5 тисяч чоловік.

У травні 2009 року виробництво на підприємстві було зупинене. У серпні цього ж року компанія подала до Арбітражного суду Удмуртської Республіки заяву про власне банкрутство.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.