Індустрія гостинності
Індустрія гостинності — широка категорія галузей у складі індустрії послуг, що включає послуги розміщення, послуги харчування та питні заклади, організація заходів, парки розваг, транспорт, круїзні лінії, подорожі та додаткові галузі індустрії туризму.[1]
Індустрія гостинності — індустрія, яка залежить від наявності вільного часу та наявного доходу. Одиниця у індустрії як ресторан, готель або парк розваг складається з багатьох підрозділів, як-от обслуговування об'єкта та безпосередні операції (сервери, прибиральниці, портьє, кухарі, бармени, менеджмент, маркетинг, управління людськими ресурсами, та інші).
Перед структуруванням як галузі, історичні корені гостинності можна знайти в західному світі у вигляді соціальної допомоги переважно для християнських паломників, які прямували до Риму. З цієї причини найстарішою державною лікарнею в Європі була Ospedale di Santo Spirito in Sassia, заснована в Римі у VIII столітті.[2] за зразком східного світу.
Розміщення та проживання
Відповідно до словника Cambridge Business English, «індустрія гостинності» складається з готелів і продовольчого обслуговування[3], еквівалентних коду NAICS 72, "«Розміщення та харчове обслуговування".
Ресторани та бари
Подорожі та туризм
Визначення сфери в Сполучених Штатах
У 2020 році Міністерство праці США відповідно до стандартної промислової класифікації (SIC) визначало індустрію гостинності більш широко, включивши:
- 701 готель і мотель, в тому числі готель міні-готелі типу Bed and breakfast, готелі, кімнати і котеджі, готелі з казино, хостели, мотелі, невеликі готелі готелі з меблюванням та харчуванням, рекреаційні готелі, курортні готелі, сезонні готелі, лижні будиночки, туристичні каюти
- 704 організовані на основі членства готелі і житло
- 58 спеціальних місць харчування
- 5812 місць харчування, в тому числі ресторани (серед яких ресторани з вікном обслуговування водіїв, ресторани швидкого харчування), автомати, буфети, кафе, кафетерії, кав'ярні, кооперативні ресторани, як от їдальні; піцерії, суші-бари, кібер-кафе, рамен-шопи, устричні бари, субмарина-сендвіч-шопи, чайхани, закусочні тощо
- 5813 питні місця бари, пивні сади/салони/таверни, пляшкові клуби, кабаре, коктейльні зали, дискотеки, пивні місця, нічні клуби, таверни, винні бари, енотеки тощо
Див. також
Примітки
- Industries at a Glance: Leisure and Hospitality. Bureau of Labor Statistics.
- Mattoni, Silvia, et al. «From a Pope's nightmare, a great public health institution: the Santo Spirito in Saxia Hospital, in Rome.» Italian Journal of Public Health 7.2 (2012)
- hospitality industry. dictionary.cambridge.org (амер.). Процитовано 30 березня 2021.
Посилання
- Гостинність // Українська мала енциклопедія : 16 кн. : у 8 т. / проф. Є. Онацький. — Накладом Адміністратури УАПЦ в Аргентині. — Буенос-Айрес, 1958. — Т. 1, кн. II : Літери В — Ґ. — С. 275. — 1000 екз.