Інсигнії

Інси́гнії (лат. insignia, множина від insigne — «знак, символ») — найчастіше дорогоцінні предмети, що є ознаками влади (атрибутами державності), гідності, спеціальної відзнаки. Близьким за значенням терміном є клейноди.

Ґирлиґа і ціп фараона Тутанхамона, XIV ст. до н. е.

Інсиґнії були відомі ще за часів єгипетських фараонів (ґирлиґа і ціп).

Інсигнії римських імператорів, запозичені, як припускають, у етрусків, складалися з золотої корони, крісла слонової кістки і 12 лікторів, що супроводжували монархів. Ці інсиґнії збереглися і в Римській республіці, й були знаками розрізнення консулів та інших вищих магістратів.

Інсигнії імператорів Священної Римської імперії представляли повний комплект верхного і нижного одягу: широка стола, пояс, панчохи, сандалі і рукавички, корона, скіпетр і держава; сюди належали також 3 меча, скриня мощей і Євангеліє. Окремі частини священно-римських інсиґній відносяться до різних часів, виткані і вишиті частини — робота сицилійських сарацинів, як, наприклад, чудова мантія 1133 року. У 1424 році інсиґнії віддані у вічне зберігання місту Нюрнбергу; з початку XX століття вони зберігалися у Відні.

Інсигніями також називають зовнішні відзнаки всіляких Орденів, релігійних та інших організацій, що претендують на якесь (найчастіше на «таємне») значення та місію.

Див. також

Джерела та література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.