Іньлундао

Іньлундао (кит.: 银龙岛; піньїнь: Yínlóngdǎo острів Срібного дракона) — китайський річковий острів у міському повіті Фуюань, провінція Хейлунцзян.

Іньлундао
кит.: 银龙岛; піньїнь: Yínlóngdǎo
Іньлундао— трохи вище центру світлини
Географія
48°21′29″ пн. ш. 134°51′05″ сх. д.
Місцерозташування річки Уссурі й Амур
Акваторія Амур
Площа 43,3 км² км² 
Найвища точка 39 м м
Країна
 КНР
Регіон провінція Хейлунцзян
Адм. одиниця Цзямуси
Фуюаньd
Провінція Хейлунцзян
Населення
Іньлундао
Іньлундао (Китайська Народна Республіка)
Іньлундао
Іньлундао (Хейлунцзян)

Географія

Острів розташований в місці злиття річок Уссурі й Амур, поряд з китайсько-російським островом Великий Уссурійський та ще кількома десятками маленьких острівців, неподалік від російського міста Хабаровськ. Острів має площу 43,3 км².

Природні ресурси

Острів Іньлундао на 70%, — це пасовища, сінокоси та рілля. На острові є такі представники фаунаи як: китайська м'якотіла черепаха, журавлі чорний та японський, лелека чорний, гуска китайська, мандаринка тощо.

У водах річки Амур, поблизу острова, є багато риби, серед якої зустрічаються й види, що перебувають під охороною. Це риба-мандарин та амур чорний. Навколо острова мігрує кета.

Історія

Острів Іньлундао відійшов до Росії за Пекінською угодою у 1860 році. 1912 року на острові оселився зі своєю сім'єю селянин Сергій Тарабаров (1878-1959) з Воронезької губернії. У 1922 році острів отримав назву — Тарабанов.

1929 року острів був офіційно закріплений за СРСР.

У радянський час, коли відносини між КНР та СРСР були напруженими, острови Тарабарова і Великий Уссурійський мали стратегічне значення, вони прикривали Хабаровськ у випадку військового нападу. Над островом Тарабаров проходила траєкторія злетів військових літаків 11-ї армії, яка дислокується в Хабаровську.

З 1964 року почалась територіальна суперечка між Китаєм та СРСР за спірні території, до яких належав і острів Тарабаров.

16 травня 1991 року між СРСР та КНР було підписано угоду про радянсько-китайського державного кордону, а ратифіковано Верховною Радою РФ 13 лютого 1992 року. Кордон вирішено було провести по фарватеру судноплавних річок та середині несудноплавних. До цього кордон в основному проходила по китайському березі, згідно з укладеними раніше радянсько-китайським договорами. Восени 1991 року було створено демаркаційна комісія, яку очолив посол з особливих доручень МЗС РФ Генріх Кірєєв.

Передання острова

14 жовтня 2004 року в Пекіні була підписана угода про російсько-китайський державний кордон між президентом Росії Володимиром Путіним та керівництвом КНР. Згідно з підписаною угодою, Росія передала Китаю острів Тарабарова, західну частину острова Великого Уссурійського та декілька дрібних островів. Таким чином Росія віддала Китаю 174 км² своєї території[1]. Підписання угоди стало закінченням територіальних суперечок між двома країнами.

У 2005 році було ратифіковано угоду між Росією та КНР про передачу острова Тарабаров[2].

2008 року острів Іньлундао передано Китаю, через чотири роки після підписання угоди між керівництвом двох країн[3]. 14 жовтня 2008 року на острові Великий Уссурійський, що є передмістям Хабаровська, пройшла церемонія передачі територій Китайській Народній Республіці.

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.