Ірклей Валерій Михайлович

Валерій Михайлович Ірклей
Народився 4 лютого 1941(1941-02-04)
Станиславів, Українська РСР, СРСР
Помер 22 вересня 2010(2010-09-22) (69 років)
Поховання Байкове кладовище
Країна  СРСР
 Україна
Діяльність винахідник
Alma mater Київський технологічний інститут легкої промисловості
Звання професор
Ступінь доктор технічних наук
Нагороди

Валерій Михайлович Ірклей (4 лютого 1941, Івано-Франківськ 22 вересня 2010) доктор технічних наук, професор кафедри технології полімерів і хімічних волокон Київського національного університету технологій і дизайну.

Біографія

Народився 4 лютого 1941 року в Івано-Франківську. У 1963 році закінчив хіміко-технологічний факультет Київського технологічного інституту легкої промисловості, після чого працював у Київській філії Всесоюзного науково-дослідного інституту штучного волокна Мінхімпрому СРСР. По закінченню військової служби у 1965 році повернувся до КФ ВНДІШВ, який пізніше був реорганізований в Український державний науково-дослідний інститут штучного волокна, де по 2000 рік працював молодшим науковим співробітником, завідувачем лабораторії та відділу, заступником директора з наукової роботи і директором інституту.

Могила Валерія Ірклея

З 2000 року на постійній роботі в Київському державному університеті технологій та дизайну. Помер 22 вересня 2010 року. Похований в Києві на Байковому кладовищі.

Наукова діяльність

Підготував чотирьох кандидатів наук. Автор понад 230 наукових праць, отримав 53 авторські свідоцтва, один патент Німеччини, п'ять патентів Росії і два патенти України. Роботи і винаходи, які стосуються виробництва хімічних волокон, ниток, плівок, оболонок і мембран, знайшли практичне втілення в багатьох країнах колишнього СРСР і Європи. Його наукові розробки були відзначені дипломом 1 ступеня Держкомітету з науки СРСР, однією золотою, двома срібними, двома бронзовими медалями ВДНГ СРСР та грамотами.

Відзнаки

Відмінник хімічної та нафтопереробної промисловості СРСР. Винахідник СРСР. Нагороджений орденом Дружби народів, п'ятьма медалями. Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2007; за цикл робіт «Наукові основи, розроблення та впровадження конкурентоздатних ресурсозберігаючих технологій волокнистих матеріалів та виробів»)[1].

Примітки

  1. Комітет з Державних премій України в галузі науки і техніки. Архів оригіналу за 11 листопада 2013. Процитовано 1 жовтня 2012.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.