Істина в числах? Все згідно з Вікіпедією

«Істина в числах? Все згідно з Вікіпедією» (англ. Truth in Numbers? Everything, According to Wikipedia) американський документальний фільм, який досліджує історію інтернет-енциклопедії Вікіпедія та культурні наслідки її появи. Фільм намагається відповісти на питання про те, чи всім людямм, чи тільки фахівцям і експертам, слід доручити редагування енциклопедії. У фільмі розповідається про історію та обстановку у Вікіпедії, наводяться коментарі засновників Вікіпедії Джиммі Вейлза і Ларрі Сенгера. Серед коментаторів фільму є такі люди, як Говард Зінн, Леонард Доуні з The Washington Post, Боб Шиффер з CBS News, колишній керівник Encyclopædia Britannica Роберт Мак-Генрі і колишній директор ЦРУ Роберт Джеймс Вулсі. Документальний фільм обговорює інциденти, які показують негативну сторону Вікіпедії, зокрема скандали щодо Essjay і Сайгенталера.

Істина в числах? Все згідно з Вікіпедією
англ. Truth in Numbers? Everything, According to Wikipedia
Жанр документальний фільм[1][2]
Режисер Scott Glossermand[1][2] і Nic Hilld[1]
Продюсер Scott Glossermand, Nic Hilld і Craig Shapirod
Сценарист Scott Glossermand
У головних
ролях
Річард Бренсон[3], Ноам Чомскі[3], Говард Зінн[3], Реймонд Курцвейл[3], Вінтон Серф[3], Джиммі Вейлз[3], Лоуренс Лессіг[3], Дон Тапскотт[3], Джарон Ланьє[3], Ворд Каннінгем[3], Брюстер Кейгл[3], Ларрі Сенгер[3], Chris Wilsond[3], Ed H. Chid[1], Lawrence Wrightd, Джеймс Вулсі, KRS-one, Джон Сайгенталер, Andrew Keend, Саймон Вінчестер, Bob Schiefferd і Susan Jacobyd
Кінокомпанія Nic Hilld
Дистриб'ютор Scott Glossermand і Netflix
Тривалість 85 хв.
Мова англійська
Країна  США
IMDb ID 0960864
truthinnumbersthemovie.com
 Істина в числах? Все згідно з Вікіпедією у Вікісховищі

Ідея про створення документального фільму була висловлена продюсером фільму Майклом Феррісом Гібсоном, відомим своєю роботою 24 Hours on Craigslist. Гібсон зв'язався з Ніком Гіллом і профінансував його подорожі разом з Джиммі Вейлзом. Знімання почалося в серпні 2006 року на Вікіманії-2006. Гілл і Вейлз подорожували Китаєм, Індонезією, Індією, ПАР, Австралією і Європою, щоб взяти інтерв'ю в учасників Вікіпедії для документальної стрічки. Скотт Глоссерман підписав контракт на фільм і зв'язався із творцями з метою забезпечення творчої спрямованості проекту. Творці фільму переорієнтували свої зусилля на пошук відповіді на питання про те, як Вікіпедія подає істину.

Фільм був уперше показаний на Вікіманії-2010, що проходила в Гданську в липні 2010 року, а потім у Центрі ЗМІ Палі в Нью-Йорку в жовтні 2010 року. «Truth in Numbers?» був також показаний як частина Savannah Film Festival 3 листопада 2010 року. Фільм отримав позитивні відгуки критиків, зі сприятливими коментарями від Теда Леонсіса і в публікації AOL Urlesque.

Зміст фільму

Фільм[4] розповідає про історію інтернет-енциклопедії Вікіпедія та культурні наслідки її появи[5]. Вікіпедія в документальному фільмі представлена як нова форма комунікації і культурного діалогу[6]. Творці документального фільму намагалися відповісти на питання «Чи повинні ви і я ділитися людськими знаннями з усіма, чи ми повинні залишити це для експертів?»[7].

Фільм також висвітлює біографію одного із засновників Вікіпедії Джиммі Вейлза[8]. Вейлз з'являється у фільмі, дискутуючи з індійським читачем, що вказує на неточність в одній зі статей Вікіпедії на гінді[9]. Вейлз відповідає «Тоді змініть її» і показує читачеві, як натиснути на кнопку «Редагувати» у Вікіпедії. Ларрі Сенгер, співзасновник Вікіпедії, також брав участь у зйомках, він критично висловлюється про вікіпедійну рівність звичайних редакторів і експертів[10].

Примітки

  1. http://www.imdb.com/title/tt0960864/
  2. https://www.filmaffinity.com/en/film935758.html
  3. http://www.imdb.com/title/tt0960864/fullcredits
  4. Hart, Hugh (11 березня 2007). Industry Buzz. San Francisco Chronicle (www.sfgate.com). Процитовано 19 вересня 2010.
  5. Midterm Madness. Wikipedia Exposed: Scott Glosserman on his Provocative Documentary. IndieWire (www.indiewire.com). 21 жовтня 2010. Процитовано 27 жовтня 2010.
  6. Wikipedia, le film. Premiere.fr (www.premiere.fr). 5 лютого 2009. Процитовано 10 листопада 2010.
  7. Haines, Lester (16 липня 2010). Reg hack gives forth in Wikipedia doco. The Register (www.theregister.co.uk). Процитовано 10 листопада 2010.
  8. Staff (25 вересня 2008). Wikipedia Documentary "Truth in Numbers?" Shot with Panasonic P2. Videography (www.videography.com). Архів оригіналу за 28 липня 2011. Процитовано 10 листопада 2010. alternate link
  9. Hamann, Mathias (12 липня 2010). Woodstock im Schatten der Zensur. Süddeutsche Zeitung (нім.) (Мюнхен, Германия: Südwestdeutsche Medienholding).
  10. Wiki movie stirs geeky trouser worms. The Inquirer (англ.) (www.theinquirer.net). 6 серпня 2007. Процитовано 10 листопада 2010.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.