Історичні пам'ятники Денфен

Історичні пам'ятники Денфен в «Центрі Неба та Землі» (кит. 登封“天地之中”历史建筑群) — колективна історична пам'ятка, що складається з 9 споруд і 1 архітектурного комплексу різної спрямованості (релігійні храми, наукові і навчальні установи) в китайській провінції Хенань. Включено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО у 2010 році.

Історичні пам'ятники Денфен
Historic Monuments of Dengfeng in 'The Centre of Heaven and Earth
Scenic and Historic Interest Area
 [1]
Світова спадщина
школа Шаолінь
34°27′19″ пн. ш. 113°01′31″ сх. д.
Країна  КНР
Тип Культурний
Критерії iii, vi
Об'єкт  1305
Регіон Азія і Океанія
Зареєстровано: 2010 (34 сесія)


 Історичні пам'ятники Денфен у Вікісховищі

Опис

Розташовані неподалік міста Денфен (登封) та біля підніжжя однієї з п'яти священних гір Китаю Суншань (嵩山). В перелік об'єктів входять: вежі Тайші, храм Чжун'юе, архітектурний комплекс Шаолінь, вежі Шаоші, вежі Ціму, пагода Сун'юе, храм Хуейшань, будівля Академії Сун'ян, вежа Чжоугун (сонячний годинник), астрономічна обсерваторія Ґаочен.

«Центр Неба і Землі» втілює давню космологічну ідею про те, що світ — плаский, а Китай знаходиться в центрі світу, а серце Китаю лежить на Центральній рівнині. Храм Чжун'юе, що нараховує більше ніж 2100 років, є важливим центром даосизму. Це найбільший древній діючий комплекс в країні.

Історія

Більшість цих будівель зведено у довгий проміжок часу, що розтягнувся у 2000 років. За легендами навколо священної гори Суншань почалися селитися китайці ще за часів Великого Юя з династії Ся. Втім найстаріша з існуючих натепер будівель була зведена у 118 році н. е. (брама храму Небес). У 484 році з'явилася академія Сун'ян, наприкінці XIII ст. була побудована астрономічна обсерваторія. Це найраніша обсерваторія Китаю. Працював тут знаменитий астроном Го Шуцзін (Guo Shoujing) створив самий передовий в світі календар, обчисливши, що земний рік дорівнює 365 дням, 5 годинах, 49 хвилинам і 12 секундам. Це всього лише на 26 секунд відрізняється від значення, встановленого сучасною наукою.

Значна їх частина зазнала пожеж і руйнувань, після чого будівлі були відреставровані у XVII-XVIII ст.

Джерела

  1. * Назва в офіційному англомовному списку
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.