Абай (станція метро)

«Абай» (каз. Абай) — проміжна станція першої лінії Алматинського метрополітену. Розташована між станціями «Алмали» і «Байконур».

Абай
Загальні дані
Тип пілонна трисклепінна
Глибина закладення 50 м
Проєктна назва Жетису
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Довжина 104 м
Ширина 15,2 м
Дата відкриття 1 грудня 2011
Архітектор(и) А. Басен, Уристемов, Нурпеисова
Виходи до Проспект Абая, Вулиця Тулебаева
Час відкриття 6:30
Час закриття 23:30
Перша лінія (Алмати)
Легенда
ТЧ-1 «Райимбек батир»
Райимбек батир
Жибек Жоли
Алмали
Абай
Байконур
Театр імені М. Ауезова
Алатау
Сайран
Москва
Аксай
Алтин Бесик
Алти Алаш
Калкаман

Станція розташована під перетином проспекту Абай і вулиці Фурманова . Відкрита 1 грудня 2011 у складі ділянки «Райимбек батир» - «Алатау».

Технічна характеристика

Конструкція станції пілонна трисклепінна (глибина закладення — 50 м). Відстань між коліями 18.1 м. Складається з трьох залів — центрального і двох бічних, що утворюють загальну острівну платформу шириною 15.2 м і довжиною 104 м. Похилий хід чотиристрічковий, висотою підйому 46,0 м, довжиною 92,0 м.

Вестибюлі

Станція розташована під перетином проспекту Абай і вулиці Фурманова.

Обслуговує Палац республіки, готель «Казахстан», кінотеатр «Арман», театр драми імені Лермонтова, навчальні заклади, Національну бібліотеку.

Входи в підземний вестибюль розташовані вздовж проспекту Абай на перетині з вулицею Тулебаєва. До вестибюля підходить пішохідний перехід, розташований поперек проспекту Абай.

Оздоблення

Архітектурно-художнє рішення станції створює сучасний автентичний інтер'єр без використання традиційних архітектурних елементів. Стіни і колони оздоблені мармуром бежевого і коричневого кольорів. Підлога викладена гранітом сіро-бежевого і коричневого кольорів. Карниз виконано з нержавіючої сталі.

У торці центрального залу розташовано художнє панно, виконане в техніці рельєфу в бронзі і флорентійської мозаїки. Для гармонії з рештою архітектурою композиція виконана в сучасному стилі. Бронзовий рельєф, що зображає Абая Кунанбаєва, виділяється на кам'яному тлі, на якому написані його вірші і слова повчання, підносячись над сучасним містом.

Ресурси Інтернету

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.