Авраамічні релігії

Авраамі́чні релі́гії, або авраамічні віровчення — релігійні системи (юдаїзм, християнство та іслам), які розвинулися на основі віровчення праотця Авраама.

Символи трьох головних авраамічних релігій: юдаїзму, християнства та ісламу
Карта, що показує розподіл авраамічних (рожевий) і дгармічних (помаранчевий) релігій на планеті






Світовий відсоток прихильників релігій, 2015 р.[1]

   Іслам (24.1%)
   Жодної релігії (16%)
   Індуїзм (15.1%)
   Буддизм (6.9%)
   Інші релігії (0.51%)
   Сикхізм (0.29%)
   Юдаїзм (0.2%)

Авраамічні релігії називають також релігіями об'явлення, оскільки вважається, що ядро їхніх учень засновано на Об'явленні, тобто саморозкритті Божества і проголошенні ним своєї волі людині.

Первинне письмове джерело авраамічних релігій Тора (П'ятикнижжя Мойсеєве). Слід зауважити що п'яту книгу «Повторення закону» написав цар Йосія, а значить спочатку було лише 4 книги. В цілому Тору визнають, хоч і по-різному тлумачать, всі авраамічні релігії. Старий Заповіт християнської традиції практично повністю відповідає єврейському ТаНаХу, а Коран і хадиси містять чимало спільносемітського матеріалу. Десять заповідей Мойсея є спільними заповідями для юдаїзму, християнства та ісламу.

Течії

  • Месіанський юдаїзм. До нього належать євреї та не-євреї, які визнають Ісуса Христа Месією.
  • Єзидизм.
  • Друзи.
  • Також до авраамічних релігій слід віднести і так звану «народну релігію осетин», оскільки вона має християнське коріння.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.