Автопоїзд

Автопо́їзд автомобіль або швидкохідний тягач автомобільного типу з одним чи кількома причепами, призначений для перевезення вантажів. Складається з тягача з напівпричепом чи причепом (одним або декількома).

Автопоїзд із тягачем Mack Titan в Австралії

Згідно з правилами дорожнього руху, автопоїзд механічний транспортний засіб, що з'єднаний з одним або кількома причепами за допомогою зчіпного пристрою.[1]

Класифікація

За призначенням автопоїзди поділяються на вантажні (транспортні) і пасажирські. Причепи транспортних автопоїздів бувають як загального призначення, так і з спеціальними кузовами (цистерни, рефрижератори, самоскиди).

Експлуатація

Експлуатація автопоїзда — транспортування тягачем причепа згідно з інструкцією щодо його використання (відповідність причепа тягачу, наявність страхового з'єднання, єдиної системи сигналізації, освітлення тощо).[1]

Переваги

Основні переваги автопоїзда перед автомобілем:

  • значне збільшення вантажопідйомності;
  • зниження експлуатаційних витрат на 1 т/км перевезеного вантажу;
  • зменшення витрат палива;
  • скорочення витрат на оплату обслуговчого персоналу.

Як тягачі для автопоїздів невеликої вантажопідйомності найчастіше використовують звичайні вантажні автомобілі. Для автомобілів великої вантажопідйомності — спеціальні автомобілі (наприклад ЯАЗ-210Г, ЯАЗ-210Д), які мають підвищені тягові властивості.

Див. також

Примітки


Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.