Аеродромна (станція метро)

Аеродромна (біл. Аэрадро́мная) — споруджувана станція Зеленолузької лінії Мінського метрополітену, яка буде розташована на території колишнього аеропорту «Мінськ-1» та між станціями Ковальська Слобода і Неморшанський Сад. Закінчення будівництва планується не раніше 2023 року[1]

Аеродромна

Будівництво станції (липень 2020)
Загальні дані
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Дата відкриття ~ 2023
Архітектор(и) В. Телепнев, Т. Жеребцова, Д. Никитенко
Архітектор(и) вестибюлів В. Телепнев, Т. Жеребцова, Д. Никитенко
Виходи до Аеродромна, Проєктована № 3
Код станції 312
Зеленолузька лінія (Мінськ)
Легенда
Лагойська
Зелений Луг
Івана Мележа
Парк Дружби народів
Комаровська
Переспа
Профспілкова
Ювілейна площа
Площа Франтишка Богушевича
Вокзальна  +зал
Ковальська Слобода
Аеродромна
Неморшанський Сад
ТЧ-3 «Слуцьке»
Слуцький Гостинець

Історія

Перші повідомлення про проєктування Зеленолузької лінії з'явилися ще 2008 року. Відповідно до початкових планів, перша черга повинна була складатися з семи станцій: Слуцький Гостинець, Неморшанський Сад, Аеродромна, Ковальська Слобода, Вокзальна, Площа Францішка Богушевича, Ювілейна площа[2].

На початку 2012 року мешканцям столиці було запропоновано самим дати назви станцій Зеленолузької лінії Мінського метрополітену[3], проте чиновники не прислухалися до них[4].

10 квітня 2012 року начальник «Дирекції з будівництва Мінського метрополітену» Павло Царун заявив в інтерв'ю виданню «Мінський кур'єр», що підготовчі роботи для будівництва Зеленолузької лінії повинні початися у другій половині 2012 року[5].

7 листопада 2012 року серед білоруських ЗМІ було повідомлено, що роботи з будівництва третьої лінії розпочнуться вже у серпні 2013 року.

З серпня 2017 року метробудівці приступили до інженерної підготовки території станції. У вересні 2017 року отримано дозвіл «Держбуднагляд»у для спорудження цієї ділянки[6].

У березні 2019 року розпочато будівництво станції «Аеродромна»[7][8].

28 жовтня 2019 року на станції «Аеродромна» розпочато монтаж стінових блоків та встановлення другого козлового крану, який спорудили вже 11 листопада 2019 року[9].

Перспективи

Після відкриття четвертої лінії Мінського метрополітену, приблизно після 2026 року, має з'явитися станція «Мінськ-Мир», назва якої ще обговорюється. Вона матиме перехід з Зеленолузької лінії до майбутньої четвертої лінії.

Галерея

Примітки

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.