Акантостега

Акантостега (Acanthostega) рід викопних тетраподів, що жили в пізньому девоні і є посередником між лопатеперими рибами і наземними тваринами. Одні з перших хордових, що розвинули кінцівки.

Acanthostega
Період існування: пізній девон, 365 млн р. т.
Реконструкція Acanthostega gunnari
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Elpistostegalia
Клада: Стегоцефали (Stegocephalia)
Рід: Акантостега (Acanthostega)
Вид:
Acanthostega (A. gunnari)
Біноміальна назва
Acanthostega gunnari
Jarvik, 1952

Виявлення

Скам'янілий череп акантостегі (Acanthostega gunneri) був виявлений у східній Гренландії в 1933 р., проте описаний лише в 1952 р. Еріком Ярвіком. У 1987 р. Дженіфер Клак були виявлені нові фрагменти декількох особин. Кістки акантостегі були знайдені в стародавніх річкових відкладеннях, припускається, що саме в річках ці тварини і жили.

Опис

Реконструкція скелета акантостегі
Череп Acanthostega gunnari.

Акантостега досягала довжини близько 60 см. Кінцівки не мали зап'ясть, що говорить про вкрай низьку пристосованість до пересування по суші, і на кожній з них налічувалося 8 пальців. Будова скелета вказує на наявність внутрішніх зябер. Слабкі кінцівки, які не змогли б витримати вагу тварини, і короткі ребра, на які вона також не могла спиратися, свідчать про її переважно водний спосіб життя.

Див. також

Ресурси Інтернета


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.