Алабінська (станція метро)

Алабінська (рос. Алабинская) — 10-та станція Самарського метрополітену. Розташована на 1-й лінії за станцією «Російська». Відкрита 1 лютого 2015 р.[1]

Алабінська
Загальні дані
Тип колонна трипрогінна, мілкого закладення
Глибина закладення 9,5 м
Проєктна назва Октябрська
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Довжина 102 м
Дата відкриття 1 лютого 2015.[1]
Архітектор(и) В. Жуков(рос.), А. Темников(рос.)
Будівельник(и) ЗАО "ВТС-метро"
Пересадка на Т: 18, 20, 20к, 22, 4, 5
А: 2, 23, 42, 47, 50, 11
Виходи до вул. Ново-Садовая, вул.Осипенко,
Час відкриття 06:00
Час закриття 0:00
Код станції АЛ
Самарський метрополітен
(перша лінія)
Легенда
Театральна
Самарська
Алабінська
Російська
Московська
Спортивна
Радянська
Перемога
Безім'янка
Кіровська
Юнгородок
ТЧ-1 «Кіровське»
Крила Рад

Технічна характеристика

Конструкція станції колонна трипрогінна, мілкого закладення (глибина закладення — 9,5 м), з острівною прямою платформою.

Колійний розвиток

Станція без колійного розвитку. На кінець 2015 року на станції використовується тільки І колія. Триває будівництво камери з'їздів для пошерстного з'їзду в кінці лінії.

Назва

Названа на честь почесного громадянина Самари, російського державного і громадського діяча, військового письменника і журналіста Петра Володимировича Алабіна.

Вихід у місто

На вулиці Ново-Cадову й Осипенко.

До зупинок:

  • Трамваїв: 18, 20, 20к, 22, 4, 5
  • Автобусів: 2, 23, 42, 47, 50, 11

Оздоблення

Колійні стіни й колони оздоблені світло-зеленим мармуром і обрамлені смугами червоного та сірого граніту. Підлогу викладено сірим гранітом із зеленими вставками. Шестигранні колони прикрашені кованими світильниками в стилі ліхтарів XIX століття, а монолітна біла стеля з композитних матеріалів, що віддзеркалюють їх світло і розподіляє його по всій станції.

Родзинкою оздоблення є художнє панно над не діючим вестибюлем, що передає атмосферу старої Самари і нагадує старовинну монохромну фотографію. Розмір панно становить близько 10 м², малюнок виконаний автоемалями в техніці аерографії і потім покритий матовим лаком. Автор панно — дизайнер Валерія Бровикова. Через складну архітектуру намальованих будівель робота над панно велася близько 1,5 року.

Примітки

Ресурси Інтернету

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.