Аліорам

Аліорам (лат. Alioramus — інше відгалуження) — хижий тираннозаврид зростом 1.7 м (6 фт), довжиною 5 м (16 фт) і вагою 200.кг Полював наприклад на гадрозавров. Виявлений 1976 року, у Монголії. Його родичем є тарбозавр. Скелети виявлені на території сучасної Монголії. Він був трохи менший за тарбозавра. Але ця відсталість не критична. Аліорам цілком міг полювати на тих же тварин що і тарбозавр. Цей динозавр належав до родини Tyrannosauridae як і тиранозавр рекс, альбертозавр, дасплетозавр, тарбозавр і нанотиран.

?
Аліорам

Аліорам
Невизнаний  (МСОП 3.1)
Біологічна класифікація
Царство: Тварини
Тип: Хордові
Клас: Динозаври
Ряд: Птахолапі
Родина: Тиранозаврові
Рід: † (?) Аліорам (Alioramus)
Alioramus
Види
  • Alioramus alta
  • Alioramus remotus
Посилання
Вікісховище: Alioramus
Віківиди: Alioramus
Fossilworks: 38609

Про аліорама

Типовий вид — A. remotus, відомий від часткового черепа і трьох плюсневих кісток, був відкритий і вивчений радянським палеонтологом Сергієм Курзановим в 1976 році. Другий різновид, аліорама алтайського відкрив Стівен Брусейт в 2009, він відомий від повнішого скелта. Точне положення аліорама в класифікації тираннозаврид невідомо, можливо це тільки підліток тарбозавра, але відкриття алтайського виду це спростовує.

Аліорам був двоногим як і більшість тероподів, його гострі зуби вказують на те, що це було м'ясоїдна тварина .Аліорам був менший ніж тарбозавр або широко відомий ті-рекс, але розмір дорослої особини не відомий, так як обидва різновиди відомі від залишків підлітків. Характерними рисами аліорама є п'ять кістяних гребенів на верхній частині морди, велика для тираннозаврид кількість зубів (більше мав ще не названий тираннозаврид з США), а також дуже довгі щелепи.

Аліорам алтайський

Аліорам алтайський (лат. Alioramus alta) відрізнявся від A. remotus будовою черепа: у нижній щелепі у нього був отвір для кріплення м'язів, який був відсутній у A.remotus, у нього було шість, а не п'ять носових гребенів і у нього було більше зубів. Аліорам алтайський мав 78 зубів: 17 на кожній верхній щелепі (Maxilla), 18 на кожній нижній щелепі (Mandibula) і 4 на кожній предщелепній (Premaxilla) кістці. На передніх лапах було три пальці — два звичайних з кігтями і рудиментарний, без кігтя. Задні ноги були дуже довгими, явно пристосовані для швидкого бігу, за що він отримав жартівливе прізвисько динозавр-балерина. Остисті відростки хребців були подовженими, в результаті чого на спині був невеликий парус або горб.

Джерела

Динопедія про аліорама

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.