Амофіла сарептська

Амофі́ла саре́птська (Ammophila sareptana) комаха ряду перетинчастокрилих. Один з 87 видів роду в Палеарктиці; один з, можливо, 11 видів роду у фауні України.

?
Амофіла сарептська
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Підтип: Шестиногі (Hexapoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Перетинчастокрилі (Hymenoptera)
Підряд: Apocrita
Надродина: Apoidea
Родина: Риючі оси (Sphecidae)
Рід: Амофіла (Ammophila)
Вид: Амофіла сарептська
Ammophila sareptana
Kohl, 1884
Посилання
EOL: 2738918
ITIS: 769177
NCBI: 2494817

Морфологічні ознаки

Тіло струнке, завдовжки 18–21 мм. Від близьких видів відрізняється дуже густим (приховує скульптуру) опушенням більшої частини проподеума.

Поширення

Одеська область, Крим. Ареал охоплює Південно-Східну Європу, Малу Азію, пдівденні райони Східно-Європейської рівнини, Середню Азію, Південно-Східний Казахстан.

Особливості біології

Мешкає на ксерофітних ділянках в долинах річок та на схилах ярів і балок. Літ імаго триває з середини червня до серпня. Антофіли, живляться нектаром квіток. Гніздо будує в піщаному ґрунті. Воно складене з неглибокого, майже вертикального ходу і горизонтальної комірки. Личинки живляться паралізованю гусінню деяких метеликів. Дає 1 генерацію на рік.

Чисельність

Незначна (поодинокі особини). Причини зміни чисельності не з‘ясовані.

Заходи охорони

Вид занесений до Червоної книги України. Рекомендований до охорони в Дунайському біосферному заповіднику та Карадазькому природному заповіднику. Потрібно докладніше вивчити біологію та поширення виду, причини зміни чисельності і на основі отриманих даних розробити заходи охорони. Розмноження у неволі не проводилось.

Джерела інформації

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.