Армашенко Іван

Армашенко Іван (1-ша половина XVII століття — не раніше 1680) — перекладач, працівник Лаврської друкарні, писар Києво-Печерської Лаври.

Армашенко Іван
Народився 17 століття
Помер не раніше 1680
Країна  Росія
Національність українці
Діяльність перекладач, писар
Alma mater Національний університет «Києво-Могилянська академія»
Знання мов російська

Біографія

Навчався у Києво-Могилянській академії.

Після 1657 у Новгороді-Сіверському здійснив переклад з латинської мови «Житія блаженного Макарія Римлянина». Ймовірно, у Києво-Печерській Лаврі прийняв чернечий постриг.

У Лаврській друкарні в кінці 60-х — на початку 70-х років XVII століття займався набором книг польською мовою. За архімандрита Києво-Печерської Лаври І. Гізеля очолив польський відділ друкарні. Л. Баранович в одному зі своїх листів до Києво-Печерської Лаври (від 18 липня 1672) згадував Івана як здібного друкаря. Після півторарічної роботи у Лаврській друкарні переведений на посаду писаря.

На початку березня 1680 року разом з намісником Києво-Печерської Лаври В. Ясинським та блюстителем Ближніх печер Паїсієм Печерником клопотався в Москві про надання КПЛ у власність одного з монастирів Орловської єпархії — Брянського Свенського або Трубчевського Чолнського як необхідного притулку для українських ченців на випадок російсько-турецької воєн та для підтвердження майнових прав Києво-Печерської Лаври і Київського Троїцького больничного монастиря.

19 листопада 1680 знову був у Москві в складі посольства від КПЛ разом з проповідником І. Максимовичем та дияконом Никоном. Вони висловлювали вдячність за надання Києво-Печерській Лаврі грамоти на володіння обома монастирями.

Як друкар брав участь у виданні «Синопсиса». У третьому виданні 1680 року його ім'я прочитується в акровірші, тому існує припущення, що він і автор «Синопсиса»[1].

Примітки

Література

  • Баранович Л. Письма преосвященного Лазаря Барановича. Чернигов, 1865;
  • Петров Н. И. Описание рукописных собраний.., в. 3[№ 31, 430]. М., 1904;
  • Титов Ф. И. Типография Киево-Печерской Лавры.., т. 1. К., 1918.
  • Дудченко, Г. Ніжинське дворянство наприкінці XVIII ст. (матеріали до генеалогії) / Г. Дудченко // Ніжинська старовина: Збірник регіональної історії та пам'яткознавства. — 2010. — Вип. 9(12). — С. 133–163.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.