Атака авіабази Міллерово

Атака авіабази «Міллерово» українськими військами відбулася 25 лютого 2022 року в Міллерово, в Ростовській області. Вона була відповіддю на вторгнення Росії в Україну.

Атака авіабази Міллерово
Російське вторгнення в Україну (2022)
Дата: 25 лютого 2022
Місце: Міллерово, Ростовська область, Росія
Результат: тактична перемога ЗСУ
Сторони
Росія Україна
Військові сили
ЗС РФ


Повітряні сили Російської Федерації

ЗСУ
Втрати
* 2 літака Су-30СМ (за твердженням України)
* Інша авіатехніка (можливо)
* Поранені (можливо)
немає

Підстави

Атака була відповіддю ЗСУ на обстріл українських міст Росією[1]. На аеродромі «Міллерово» базувалися літаки Су-30СМ, Су-25 та гелікоптери[2].

Перебіг

Повітряні сили України балістичною ракетою «Точка-У» завдали удару по авіабазі ворога, розташованій за 16 км від кордону[3]. За твердженням українських сил, знищено щонайменше 2 літаки Су-30СМ Повітряно-космічних сил Росії[1]. Згідно з повідомленням УНІАН, також було знищено кілька одиниць іншої авіатехніки[4]. Російські ЗМІ заявили, що під час удару всі літаки перебували у повітрі та виконували бойові завдання[5].

Реакції

ЗСУ відреагувало о 09:20 публікацією в Facebook фото авіабази, де видно полум'я та дим, з риторичним підписом «А хто це зробив?» (А кто это сдэлал)[6]. Оригінальне фото було опубліковано 08:56 у спільноті, що висвітлює новини, аналітику та історію авіації силових структур України.

Головний редактор видання Цензор.нет Юрій Бутусов назвав атаку «однією з найуспішніших операцій ЗСУ в історії війни» та «поразкою, яку Путін не зможе приховати»[1].

Російські ЗМІ поставили під сумнів успіх атаки, стверджуючи, що втрати відсутні[5][7]. Водночас російський військовий кореспондент Семен Пєгов повідомив, що з російського боку є поранені. Офіційного підтвердження атаки від Росії не відбулося[7].

Примітки

  1. Одна з найуспішніших операцій ЗСУ: Україна завдала удару балістичною ракетою по російській авіабазі – Бутусов. 5 канал (укр.). Процитовано 27 лютого 2022.
  2. «Точка-У» нанесла удар по російському військовому аеродрому: що відомо. crime.fakty.ua (укр.). Процитовано 27 лютого 2022.
  3. Dutton, Jack (25 лютого 2022). Russian military base blown up as Ukraine fights back. Newsweek (англ.). Процитовано 27 лютого 2022.
  4. "А хто це зробив?": Повітряні сили ЗСУ потролили окупантів після удару по авіабазі РФ. www.unian.ua (укр.). Процитовано 27 лютого 2022.
  5. Вооруженные силы Украины атаковали Миллерово «Точкой-У». rostovgazeta.ru (рос.). Процитовано 27 лютого 2022.
  6. Удар по російському аеродрому в Ростовській області: у ЗСУ оригінально відповіли на звинувачення, фото. Апостроф (укр.). Процитовано 27 лютого 2022.
  7. Пегов: ВС Украины могли ударить «Точкой-У» по аэродрому в Ростовской области » Ростовская область сегодня! Новости Ростова-на-Дону и региона. Ростовская область сегодня! Новости Ростова-на-Дону и региона (рос.). Процитовано 27 лютого 2022.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.