Багрянець

Багрянець — яскравий насичений відтінок червоного кольору. У геральдиці  «брудний колір», тобто нестандартна тинктура темно-червонувато-фіолетового кольору. За зовнішнім виглядом вона наближається до геральдичної тинктури пурпуру, але відрізняється від неї.

Назва геральдичного кольору багрянець (murrey) походить від назви шовковиці, яка є плодом дерева Morus nigra, червоно-фіолетовий колір якого багрянець спочатку представляв.

Огляд

Відповідно до словників, «багряний» колір із шовковиці є між геральдичними тинктурами червіні, пурпуру, і майже темно-бордового кольору; але практики, зареєстровані в Канаді[1] та Шотландії[2] відображають його як червонувато-коричневий.

Кольори ліврейного дому Йоркського дому в Англії в XV столітті були блакитними і багряними, як це зображено на щитах Сокола Плантагенетів і Білого Лева Мортимерыв, які є двома Звірами Королеви.[3]

В Україні багрянець використовується як колір десантно-штурмових військ.

Національний колір Непалу.

Галерея

Див. також

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Багрянець

Примітки

  1. Crest of William Dale Murray: «Issuant from an antique crown or a bison's head in trian aspect murrey accorné or.» Canadian Public Register, Volume 4, page 292.
  2. Arms of ____ Brown: «Murrey; a chevron between two fleurs de lys in chief and a plough in base, or.» Public Register, Volume 71, page 26.
  3. H.Stanford London. The Queen's Beasts. Newman Neame Ltd. с. 25–33.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.