База ВПС США Рамштайн

База Повітряних сил (ПС) США Рамштайн (англ. Ramstein AB / RAB) є найбільшою повітряною базою ЗС США у Європі біля міста Рамштайн-Мізенбах землі Рейнланд-Пфальц, Німеччина. Тут розташоване Командування Американських Повітряних Сил у Європі (англ. United States Air Forces in Europe — USAFE) та Союзне Повітряне Командування Рамштайн НАТО (англ. Allied Air Command Ramstein). Один з найбільших військових об'єктів НАТО у Європі, де перебуває 35.000 військових і 6.000 цивільних (2004). Найбільший об'єкт з персоналом США за межами Сполучених Штатів. У розташованому поряд Кайзерслаутерні живе 50.000 американців, що пов'язані з базою (2011).

Центральні будівлі і з-п смуга
Емблема ВПС США у Європі

Історія

Загальна панорама бази Рамштайн
С-17 на базі Рамштайн

Під час війни Люфтваффе використовувала Райхсбан неподалік Рамштайну замість злітно-посадкових смуг. Після завершення війни його використовували військові США. З квітня 1951 американці разом з французами, у окупаційній зоні яких знаходилась, почали розширювати базу. У південній частині біля Ландштуль знаходилось летовище, а у північній командування, адміністрація. Їх об'єднали 1 грудня 1957 у Базу ПС Рамштайн-Ландштуль (згодом База ПС Рамштайн). Тут базувались винищувачі Republic F-84 Thunderjet і F-4 Phantom.

З 1971 тут розмістили транспортні літаки Аеромобільного Командування (англ. Air Mobility Command (AMC)). У березні 1973 сюди перенесли штаб-квартиру ПС США у Європі (англ. United States Air Forces in Europe (USAFE)). 28 червня 1974 на базі створили штаб-квартиру Союзних ПС Центральної Європи (англ. Allied Air Forces Central Europe (AAFCE), реформоване згодом у Союзне повітряне Командування Рамштайн.

У 1994 році із бази було виведено винищувачі F-16. У грудні 2005 на базі утримували запідозрених у тероризмі в'язнів ЦРУ. Після закриття 31 грудня 2005 бази ПС США Райн-Майн біля Міжнародного летовища Франкфурта-на-Майні база Рамштайн стала Головною операційною базою ПС США у Європі. Біля другої ЗПС збудували пасажирський і вантажний термінали, адмінбудівлі. В час війни з Іраком сюди привозили поранених солдат, яких відправляли у шпиталь Ландштуль. У березні 2003-квітні 2006 військові Бундесверу перевіряли вантажні літаки. У майбутньому база ПС Рамштайн має стати центром балістичної системи протиракетної оборони НАТО.

Головне командування ЗС США «Африка»

Запуск з безпілотника багатофункціональної ракети AGM-114

2013 у пресі появились статті про розміщення 2003 на базі у Рамштайн одного з п'яти центрів глобального управління безпілотниками (англ. Distributed Common Ground System 4“ (DGS-4)), які використовують у Африці, Пакистані, Близькому Сході створеним 2008 Головним командуванням ЗС США «Африка» (англ. „United States Africa Command). За цими даними на Базі ПС Рамштайн отримують фотографії з безпілотників, які передаються на базу ПС Голломан у Нью-Мексико (англ. Holloman Air Force Base, New Mexico), або база ретранслює сигнали управління для безпілотників. Так система «Гільгамеш» (англ. Gilgamesh-System) дозволяє з точністю до метра визначати місцеположення підозрюваних у тероризмі за мобільним телефоном.

Під час візиту до Німеччини 19 червня 2013 президент США Барак Обама заперечив, що база Рамштайн була відправною точкою для безпілотників.

Випадки

Наслідки вибуху бомби. 1981

На базі члени Фракція Червоної Армії організували 31 серпня 1981 теракт, внаслідок чого було важко поранено 12 осіб.

Під час щорічного авіашоу 28 серпня 1988 у повітрі зіткнулось 3 літаки Aermacchi MB-339 італійської пілотажної групи Frecce Tricolori, уламки яких впали на глядачів. Відразу загинуло 35 осіб, згодом до 35 померло у лікарні, було поранено декілька сотень глядачів.

Німецький метал-гурт Rammstein довгий час відмовлявся, що його перша назва Rammstein Flugschau походить від цієї трагедії.

29 серпня 1990 на базі розбився військово-транспортний літак Lockheed C-5 Galaxy. Загинуло 13 з 17 членів екіпажу.

Тактико-технічні дані

База має дві злітно-посадкові смуги з асфальтним покриттям — 08/26 довжиною 3200 м × 45 м і 09/27 довжиною 2830 м × 45 м. Площа бази 1400 га. База використовується, як вузол перевезення військових вантажів, персоналу і його евакуації з розміщеної поряд найбільшої лікарні за межами США (англ. Landstuhl Regional Medical Center).

База була однією з двох у Німеччині, де США зберігали до 216 ядерних зарядів. На базі, вірогідно, зберігалось до 130 ядерних авіабомб 130 типу B-61-3 і B-61-4 (до 2005), що робило її найбільшим ядерним арсеналом на базах Європи. За даними преси на базі плануються операції безпілотників проти терористів Африки, Близького Сходу.

На базі розміщено:

На базі знаходиться персонал ПС Канади, Німеччини, Великої Британії, Франції, Бельгії, Польщі, Чехії, Норвегії, Данії, Нідерландів.

Див. також

Джерела

  • John Goetz, Christian Fuchs: Geheimer Krieg: Wie von Deutschland aus der Kampf gegen den Terror gesteuert wird. Rowohlt Verlag, Reinbek bei Hamburg 2013, ISBN 978-3498021382.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.