Бенінська затока

Бені́н (англ. Bight of Benin) затока в Атлантичному океані, на південному узбережжі Західної Африки, складова частина Гвінейської затоки.

Затока Бенін
англ. Bight of Benin
названо на честь Бенінське царство
Затока Бенін (Bight of Benin) на карті Гвінейської затоки.
5°00′ пн. ш. 2°05′ зх. д.
Частина від Гвінейська затока
Прибережні країни  Гана  Того  Бенін  Нігерія
Довжина 640 км
Вливаються
  • Моно, Веме, Форкадос, Осун
  • Міста та поселення Ломе, Котону і Лагос
    ідентифікатори і посилання
    GeoNames 2303181
    Затока Бенін
    Затока Бенін (Земля)

    Простягається на 640 км на схід від мису Сент-Пол (Гана) до гирла річки Нігер. Берег низинний, заболочений, з лагунами і протоками. У гирлах річок і по берегах лагун мангрові зарості, за ними вторинні савани (на заході) і вічнозелені ліси (на сході). Води затоки Бенін омивають узбережжя Гани, Того, Беніну, Нігерії. Затока Бенін отримує частину стоку річки Нігер, а також стік річок Сіо, Моно, Веме, Форкадос, Осун та інших річок. Основні порти на узбережжі затоки: Ломе, Котону і Лагос.

    Історія

    Узбережжя затоки відомо як одним з головних районів работоргівлі в Африці в XVI–XVIII століттях і мало назву «Невільничий берег».

    До 1830 року основним видом економічної діяльності була торгівля пальмовою олією, і вона зберегла своє значення. Нафта, виявлена в кінці 1950-х в районі дельти річки Нігер, в даний час є основою економіки Нігерії. Експортуються також пальмові горіхи, какао, кава, деревина та каучук.

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.