Богацький Георгій Пилипович

Георгій Пилипович Богацький
Народився 6 травня 1918(1918-05-06)
Катеринослав, Російська СФРР
Помер 22 листопада 1974(1974-11-22) (56 років)
Поховання Байкове кладовище
Країна  СРСР
Діяльність науковець
Alma mater Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут
Галузь містобудування
Заклад Київський інженерно-будівельний інститут
Звання професор
Ступінь доктор технічних наук
Відомі учні Осетрін Микола Миколайович
Нагороди

Георгій Пилипович Богацький (6 травня 1918, Катеринослав 22 листопада 1974) — український вчений в галузі містобудування, доктор технічних наук, професор.

Біографія

Народився 6 травня 1918 в місті Катеринославі (нині Дніпропетровськ) в родині робітника. У 1934 році вступив до Дніпропетровського транспортного технікуму, з якого був переведений на IV курс Індустріального робітфаку. Після його закінчення в 1936 році вступив до Дніпропетровського інженерно-будівельного інституту на факультет промислового та цивільного будівництва, який закінчив в 1941 році.

З початком німецько-радянської війни був призваний до лав Червоної армії і направлений у Військово-інженерну академію у Москву. Через три місяці отримав призначення в оперативну групу загонів загородження Москви. Війну закінчив у званні майора, пройшовши шлях від командира стрілецької роти, командира саперної роти до начальника штабу інженерного батальйону. За бойові заслуги нагороджений орденами Вітчизняної війни 2-го ступеня і Червоної Зірки, двома польськими Срібними Хрестами Заслуги, багатьма медалями.

У 1953 році очолив кафедру міського будівництва Київського інженерно-будівельного інституту, а з 1955 став і деканом факультету міського будівництва та господарства. У 1969 році призначений проректором інституту з наукової роботи і в цьому ж році він очолив секцію міського руху та транспорту Спілки архітекторів УРСР, організував лабораторію з проектування сільських населених місць.

Могила Георгія Богацького

Помер 22 листопада 1974 року. Похований в Києві на Байковому кладовищі (ділянка № 1).

Праці

Автор кількох книг, багатьох наукових статей і методичних матеріалів. Серед них:

  • «Инженерное оборудование и благоустройство улиц». 1957;
  • «К вопросу проектирования и реконструкции городских улиц и дорог». // Планировка и застройка городов. — Київ: Будівельник, 1964 (В помощь проектировщику- градостроителю);
  • «Об упорядочении городского движения». — Київ: Будівельник, 1965 (В помощь проектировщику-градостроителю, вьш. 7);
  • «Городские улицы и городское движение». — Київ: Будівельник, 1967 та інші.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.