Бондар Ганна Вячеславівна

Га́нна Вячеславівна Бо́ндар — український архітектор та політична діячка. Народний депутат України IX скликання. Виконувачка обов'язків головного архітектора міста Києва та директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА з жовтня 2015 року по 4 квітня 2016 року. Заслужений архітектор України (2018).[1]

Бондар Ганна Вячеславівна
Ганна Бондар
Народження 23 лютого 1975(1975-02-23) (47 років)
Країна  СРСР  Україна
Навчання НАОМА
Київський національний університет будівництва і архітектури
Львівська політехніка
Діяльність архітекторка, політична діячка, державна службовиця
Праця в містах Київ
Нагороди
Заслужений архітектор України
Автограф

Народний депутат України
9-го скликання
Слуга народу 29 серпня 2019

Картка на сайті Верховної Ради України

Життєпис

Народилася 23 лютого 1975 року в Києві в родині архітекторів.

Освіта

Закінчила школу № 25 у Києві.

У 1997 році закінчила факультет теорії та історії мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури у Києві.

У 2011 році закінчила архітектурний факультет Київського національного університету будівництва й архітектури і здобула ступінь бакалавра.

У 2012 році закінчила магістратуру в національному університеті «Львівська політехніка».

Професійна кар'єра

Працювала архітектором і рекламістом.

2011—2012 — начальник управління реновації вуличного простору КО «Інститут Генерального плану м. Києва».

2012—2015 — керівник Служби містобудівного кадастру Департаменту містобудування й архітектури КМДА.

Курувала архітектурні конкурси. Куратор першого в Києві фестивалю міських проектів «PRO місто», конкурсу меморіалу Небесної сотні «Територія гідності», реконструкції Контрактової площі.

У жовтні 2015-го призначена виконувачем обов'язків головного архітектора міста та директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА. Згодом зайняла посаду Генерального директора Директорату технічного регулювання в будівництві Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Безпартійнa[2].

Політична діяльність

На парламентських виборах 2019 року була висунута кандидатом у народні депутати від партії «Слуга народу» по виборчому округу 220 (Подільський район м. Києва)[3]. В результаті виборів здобула перемогу набравши 37,2 % голосів[4].

У парламенті увійшла до Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування[5], голова підкомітету з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин у межах територій забудови[6]. Член Постійної делегації у Парламентському вимірі Центральноєвропейської ініціативи.

У 2020 році народні депутати Ганна Бондар (“Слуга народу”) і Олександр Лукашев (ОПЗЖ) прийшли до Вищого антикорупційного суду брати на поруки колишнього головного архітектора Києва Сергія Целовальника, якому НАБУ оголосило про підозру у нанесенні 9,3 млн гривень збитку територіальній громаді столиці[7].

Сім'я

Заміжня, виховує доньку 1997 року народження і двох синів 2008 і 2013 років народження. Старша донька Софія навчається на першому курсі архітектурного факультету.

Скандали

2014 рік — у паперовій декларації за 2014 рік, яку Бондар подавала для проходження перевірки з очищення влади в департаменті КМДА, вона не згадала про авто. Також Бондар не зазначила у власності своїй чи членів сім'ї жодної нерухомості, хоча написала, що проживає у квартирі в будинку на вулиці Петропавлівській. А от в електронній декларації за 2015 рік відображено, що Бондар володіє автівкою з 2009 року.[8]

У 2016 році Анна Бондар подала документи з ознаками підробки в Комісію з проведення конкурсу на заміщення посади головного архітектора міста Києва. ЗМІ називають Бондар креатурою Андрія Вавриша, колишнього заступника голови Департаменту архітектури та містобудування КМДА. Мер Кличко неодноразово підозрював Вавриша в покритті корупційних схем. У зв'язку з цим чиновник і був звільнений.[9] Разом із Бондар вони "протягнули" низку програм забудов через нелегітимні конкурси[10].

Ганна Бондар не зазначила автомобіль, який є у її власності з 2009 року. Також Бондар не зазначила у власності своїй чи членів сім'ї жодної нерухомості, хоча написала, що проживає у квартирі в будинку на вулиці Петропавлівській[11].

Примітки

  1. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 241/2018 Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України
  2. Центральна виборча комісія
  3. Хто буде балотуватись від «Слуги народу» по Києву: список Главком (21 червня 2019)
  4. Результати виборів у Раду в Києві. www.rbc.ua (ukr). РБК-Україна. 22.07.2019. Процитовано 21 квітня 2020.
  5. Парламент затвердив список своїх комітетів і їх склад. ХТО В ЯКОМУ Новинарня (29.08.2019)
  6. У Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування утворено 12 підкомітетів Верховна Рада України (5 вересня 2019)
  7. Забудовника та ексголовного архітектора Києва підозрюють у завданні 9,3 млн грн збитків. nabu.gov.ua (укр.). Процитовано 14 вересня 2021.
  8. chesno.org. Поділ штурмують депутати Київради та нардеп Лещенко в обіймах Зеленського. chesno.orga (укр.). Процитовано 2 липня 2019.
  9. kyiv.depo.ua. Кандидата на головного архітектора Києва підозрюють в підробці документів. kyiv.depo.ua (рос.). Процитовано 30 березня 2016.
  10. Київські архітектори закликали не допустити в Раду одіозних забудовників. НАШІ ГРОШІ (укр.). Процитовано 14 вересня 2021.
  11. Поділ штурмують депутати Київради та нардеп Лещенко в обіймах Зеленського. www.chesno.org (укр.). Процитовано 14 вересня 2021.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.