Брати Маркс

Брати́ Маркс — американські актори-коміки, п'ять братів, що виступали у водевілі, театрі, кіно й на телебаченні, спеціалізувалися на «комедії абсурду» — з набором бійок, ляпасів, флірту і «метання тортів».

Брати Маркс
Член у Коледж патафізикиd
Колір чорно-білий
Офіційний сайт
 Брати Маркс у Вікісховищі
Молоді брати Маркс з батьками
Троє братів Маркс 1948 р.

Сини єврейських емігрантів, брати грали в водевілях і театральних постановках, але світову популярність здобули завдяки кінематографу[1]. Братів Марксів ставлять в один ряд з такими зірками німих комедій, як Чарлі Чаплін і Бастер Кітон.

Брати

У ранніх фільмах брали участь четверо братів з п'яти: Чико, Гарпо, Граучо і Зепп. З 1935 року Зепп припинив зйомки в кінофільмах.

Гуммо брав участь тільки в сценічних постановках групи, але в кіно не знімався.

Був у родині Маркс і ще один хлопчик, Менфред, який помер, не доживши і до року. Наявність шостого брата не раз ставало темою суперечок — деякі запевняли, що померлий в дитинстві Менні — красивий міф сім'ї Маркс, однак перевірка цього факту підтвердила, що Менфред дійсно з'явився на світ в 1886 році і помер 17 липня 1886.

Життєпис

Дитинство

Їх було п'ятеро, народилися вони в Нью-Йорку, в сім'ї єврейських емігрантів, вихідців з Німеччини й Франції. Сім'я жила у Верхньому Іст-Сайді (Мангеттен), в оточенні ірландського, німецького та італійського кварталів, і не могла похвалитися особливо високим рівнем життя. Батько їх, Саймон Маркс, виходець з Ельзасу, працював кравцем. Насправді його звали Самуель Маркс або під кличкою «Француз». Мати, Мінні Шенберг, була родом з Дорнума, Східна Фризія.

Брати з раннього дитинства проявили дивовижні виконавські та художні таланти — Гарпо практично був мультиінструменталістом, граючи на шести музичних інструментах; Чико був прекрасним піаністом; Граучо грав на гітарі і співав; Зепп також був гітаристом, а Гаммо співав.

Незабаром з'явився сімейний ансамбль Маркс під назвою «The Six Mascots», в якому окрім братів брали участь їхня мати і тітка.

Кар'єра в кіно

Наприкінці 1920-х публіка побачила братів у кіно — так, одним з перших їхніх фільмів стала комедія Кокосові горішки, випущена на Paramount Pictures.

Примітно, що одночасно з братами Маркс виступав і великий комік всіх часів Чарлі Чаплін, конкурувати з яким було, м'яко кажучи, дуже і дуже складно. Однак, братам Маркс це прекрасно вдавалося — тоді як Чаплін придумав свій незабутній образ «маленького, смішного чоловічка», Маркс створили на екрані абсолютно сюрреалістичну атмосферу «безбашеності». Вони були виняткові, створюючи абсурдні ситуації, а після викручуючись з них, в той же самий час створюючи ще більш ідіотські ситуації. Комедія абсурду, яку демонстрували брати, перевершувала всі мислимі межі — жодних жанрових або стандартних жартів у коміків не було і бути не могло — вони забиралися все далі в нетрі безглуздостей, тим самим доводячи публіку до істеричного реготу.

У 1940-х квінтет почав потихеньку розпадатися — кожен з братів вирішив йти далі своєю дорогою.

До речі, найбільше успіху досяг в кар'єрному плані Граучо — в 1950-х він вів дуже популярну телевізійну гру; крім того, він зіграв у кінофільмах і написав кілька книг, в тому числі «Граучо і я» («Groucho and Me»).

Автобіографія Гарпо вийшла в 1961-му і називалася «Гарпо заговорив!» («Harpo Speaks!»).

Смерть

Відомо, що всі троє старших братів Маркс померли в Нью-Йорку. Чико 11 жовтня 1961 року, Гарпо 28 вересня 1964-го, а Граучо 19 серпня 1977 року.

21 квітня 1977 не стало Гамма, а 30 листопада 1979 пішов з життя Зепп, останній з братів великої комічної сім'ї.

Фільмографія

Рік Оригінальна назва Українська назва У ролях
1929 The Cocoanuts[2] Кокосові горішки Зеппо, Граучо, Гарпо, Чико
1930 Animal Crackers[3] Знищувачі тварин Граучо, Гарпо, Чико, Зеппо
1931 Monkey Business[4] Безглузда робота Граучо, Гарпо, Чико, Зеппо
1932 Horse Feathers[5] Кінне пір'я Граучо, Гарпо, Чико, Зеппо
1933 Duck Soup[6] Качиний суп Граучо, Гарпо, Чико, Зеппо
1935 A Night at the Opera[7] Ніч в опері Граучо, Чико, Гарпо
1937 A Day at the Races[8] День на скачках Граучо, Чико, Гарпо
1938 Room Service[9] Обслуговування номерів Граучо, Чико, Гарпо
1939 At the Circus[10] В цирку Граучо, Чико, Гарпо
1940 Go West[11] На Захід Граучо, Чико, Гарпо
1941 The Big Store[12] Універмаг Граучо, Чико, Гарпо
1946 A Night in Casablanca[13] Ніч в Касабланці Граучо, Чико, Гарпо
1949 Love Happy[14] Щаслива любов Гарпо, Чіико, Граучо
1950—1961 You Bet Your Life[15] Ставка — життя (телесеріал) Граучо (153 серії, 1950–1961), Чико (3 серії, 1957), Гарпо (3 серії, 1957–1961)
1959 The Incredible Jewel Robbery (епізод телесеріалу «General Electric Theater»[16] Неймовірне викрадення діамантів Гарпо, Чико

Цікаві факти

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.