Брубру

Бру́бру[2] (Nilaus afer) — вид горобцеподібних птахів родини гладіаторових (Malaconotidae). Мешкає в Африці на південь від Сахари. Це єдиний представник монотипового роду Брубру (Nilaus). Виділяють низку підвидів.

?
Брубру


Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Гладіаторові (Malaconotidae)
Рід: Брубру (Nilaus)
Swainson, 1827
Вид: Брубру
Nilaus afer
(Latham, 1801)
Підвиди

(Див. текст)

Синоніми
Nilaus capensis
Посилання
Вікісховище: Nilaus afer
Віківиди: Nilaus afer
ITIS: 561618
МСОП: 22707451
NCBI: 272839

Опис

Довжина птаха становить 12—15 см. У самця номінативного підвиду тім'я чорне, над очима білі «брови», через очі проходить чорна смужка. Верхня частина тіла чорна, на спині охриста смуга. Гузка пістрява, хвіст чорний, кінчики пер на хвості білі. Крила чорні, на плечах жовтувато-коричневі смуги. Нижня частина тіла біла, боки руді.

Самичка має тьмяніше і коричнюватіше забарвлення, нижня частина тіла в неї поцяткована смужками, руді плями на боках менші. Молоді птахи пістряві, коричнювато-охристо-білі.

Представники різних підвидів мають відмінності в забарвлені. Так, самець підвиду N. a. nigritemporalis не має «брів», а його плечі білі, а не охристі. Інші підвиди різняться за довжиною «брів», кольором боків і за кількістю смужок на нижній частині тіла.

Підвиди

Виділяють десять підвидів:[3]

Поширення і екологія

Брубру мешкають в савані, сухих лісових масивах і чагарникових заростях. Більшість підвидів живуть в акацієвих і широколистних лісах, а підвиди N. a. solivagus, N. a. affinis і N. a. miombensis живуть в міомбо, в заростях Brachystegia.

Поведінка

Брубру живуть поодинці або парами. Спілкуються гучими вигуками «бру-бру». Харчуються комахами, яких ловлять в польоті. Це територіальні птахи, один птах займає площу близько 35 га. Гнізда чашоподібні, розміщуються на дереві. В кладці 2 білуватих, зеленуватих або сіруватих яйця з сірими або коричневими плямками. І самець, і самичка насиджують яйця. Інкубаційний період триває 19 днів. Пташенята покидать гніздо на 22 день, однак батьки продовжують піклуватися про них ще близько 8 тижнів.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Nilaus afer.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2021). Batises, woodshrikes, bushshrikes, vangas. World Bird List Version 11.2. International Ornithologists' Union. Процитовано 3 серпня 2021.

Джерела

  • Harris and Franklin, Shrikes & Bush Shrikes (Christopher Helm, 2000) ISBN 0-691-07036-9
  • Sinclair, Ian; Hockey, Phil; Tarboton, Warwick (2002). SASOL Birds of Southern Africa. Struik. ISBN 1-86872-721-1.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.