Білий гриб сітчастий

Білий гриб сітчастий, боровик сітчастий[1] (Boletus reticulatus) — вид базидіомікотових грибів родини болетові (Boletaceae).

?
Білий гриб сітчастий

B. reticulatus
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Гриби (Fungi)
Підцарство: Вищі гриби (Dikarya)
Відділ: Базидіомікотові гриби (Basidiomycota)
Клас: Агарикоміцети (Agaricomycetes)
Порядок: Болетальні (Boletales)
Родина: Болетові (Boletaceae)
Рід: Болетус (Boletus)
Вид: Білий гриб сітчастий
Boletus reticulatus
Schaeff., 1774
Посилання
Вікісховище: Category:Boletus reticulatus
EOL: 18507062
МСОП: 122090240
NCBI: 182632
MB: 200521
IF: 200521

Опис

Капелюшок діаметром 8-25 (30) см, спочатку кулястий, потім опуклий або подушковидний. Шкірочка слабо оксамитова, у зрілих екземплярів, особливо в суху погоду, покривається тріщинами, іноді мають характерний сітчастий малюнок. Колір дуже мінливий, але частіше світлих тонів: кавовий, коричневий, сірувато-бурий, шкірясто-коричневий, охристий, іноді з більш світлими плямами. Трубочки вільні, тонкі, краї трубочок молодих грибів білі, потім жовто- або оливково-зелені. Споровий порошок оливково-коричневий. Спори бурі, за іншими даними, медово-жовті, 13-20х3,5-6 мкм.

Ніжка висотою 10-25 см, діаметром 2-7 см, спочатку булавоподібна, в зрілому віці частіше циліндрична. Покрита по всій довжині добре помітною білою або бурою сіточкою на світло-горіховому тлі.

М'якоть щільна, в зрілості злегка губчаста, особливо в ніжці: при стисненні ніжка пружинить. Колір білий, під трубчастим шаром іноді жовтуватий. Запах приємний, грибний, смак солодкуватий.

Поширення

Поширений в помірному кліматі Євразії, зустрічається відносно рідко. Відомий в Європі, Північній Африці, Північній Америці. В Україні відомий в Криму (околиці Сімферополя).

Це один з найбільш ранніх видів білих грибів, з'являється вже в травні, плодоносить місцями до жовтня. Росте в листяних лісах, особливо під дубами і буками, а також з грабами, липами, на півдні ареалу з їстівними каштанами. Віддає перевагу теплому клімату, частіше зустрічається в гористій та горбистій місцевостях.

Примітки

Посилання

  • Васильков Б. П. Систематическое описание видов и форм белого гриба. — Л. : «Наука», 1966.
  • Грибы: Справочник. — М. : «Астрель», «АСТ», 2001. — С. 214. — ISBN 5-17-009961-4.
  • Лессо Т. Грибы. — 2003. — С. 189.
  • Справочник-определитель: Грибы. — 2002. — С. 84.
  • Уду Ж. Грибы. — 2003. — С. 28.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.