Вавеліксія

Вавеліксіярід губок або подібних до губок організмів едіакарскої біоти. Скам'янілості знайдено на узбережжі Білого моря (Росія), а також на берегах р. Дністер (Україна) і в Австралії.

?
Вавеліксія
Час існування: 600–545 млн р. т.

Біологічна класифікація
Царство: Тварини
Тип: Губки
Рід: Vaveliksia
Вид: Vaveliksia velikanovi
Vaveliksia velikanovi
Fedonkin, 1983
Посилання
Вікісховище: Vaveliksia
Віківиди: Vaveliksia
Fossilworks: 153169

Морфологія

Типова вавеліксія являла собою тіло, яке нагадувало огірок, один кінець якого прикріплювався до субстрату дископодібним органом. У верхній частині тіла знаходився отвір, ймовірно, ротовий. У V. velikanovi, рештки якої виявлено в докембрійських відкладеннях на Дністрі, ротовий отвір був обрамлений складками, які спочатку були інтерпретовані як щупальця, а сам організм - як поліп. V. vana, знайдені на Білому морі і в Австралії, менша в діаметрі, без складок у верхній частині, орган прикріплення багатокутний і куполоподібний[1].

Довжина тіла V. vana 35-86 мм, діаметр - 8-19 мм. Діаметр органу прикріплення - 7-15 мм[1].

Примітки

  1. Ivantsov A.Y., Malakhovskaya Y.E., Serezhnikova E.A. Some Problematic Fossils from the Vendian of the Southeastern White Sea Region // Paleontological Journal. – 2004. – Vol. 38, Issue 1. – P. 1-9

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.