Вареники руські

Пироги[1] руські (пол. pierogi ruskie), галицькі вареники — назва вареників, популярна у Польщі[2] та на Західній Україні, назва та страва походять з регіону Червоної Русі (Східна Галичина)[3]. Руські пироги також відомі в Словаччині під назвою словац. bryndzové pirohy.

Вареники руські
Вареники руські
Тип Гаряча страва
Походження Українська кухня, Польська кухня, Словацька кухня
Час приготування 15 хвилин  25 хвилин
Необхідні компоненти Борошно пшеничне, Яйця, Олія рослинна, Сіль, Картопля, Домашній сир, Сметана, Цибуля городня

Тісто готують з борошна, води і солі (іноді також яєць ), а начинку з маси сирно- картопляної з додаванням солі, перцю і смаженої цибулі. Тісто розкочують до товщини близько 2 мм, начинку покривають тістом і кип'ятять у воді. Страву подають з шкварками, смаженою цибулею або сметаною. У Львові популярним було подавання руських варенків, посипаних кмином.

Деякі гурмани особливо цінують руські вареники, які готуються і потім смажаться.

Ще в XIX столітті під назвою "вареники руські" розумілися вареники печені з різними начинками (включаючи м'ясо, капусту і гриби).

Примітки

  1. пироги - Словник української мови - значення слова, це:. УКРЛІТ.ORG. Процитовано 3 травня 2020.
  2. Polish Food 101 ‒ Pierogi. Culture.pl (англ.). Процитовано 3 травня 2020.
  3. inowinski. Ruskie, czyli polskie. Kto wymyślił pierogi?. www.national-geographic.pl (пол.). Процитовано 3 травня 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.