Ваубрюгге

Ваубрю́гге (нід. Woubrugge) — село у муніципалітеті Каг-ен-Брассем, у нідерландській провінції південна Голландія.

Село
Ваубрюгге
Woubrugge
coat of arms of Woubrugged

Координати 52°10′ пн. ш. 4°38′ сх. д.

Країна  Нідерланди
Провінція Південна Голландія
Муніципалітет Каг-ен-Брассем
Площа 1,09 км²
Офіційна мова нідерландська
Населення 2930[1]  (2012)
Часовий пояс UTC+1, влітку UTC+2
Телефонний код 0172[2]
Поштовий індекс 2480-2481[2]
GeoNames 2744167
OSM 444054 ·R (Каг-ен-Брассем, Woubrugge)
Ваубрюгге
Ваубрюгге (Нідерланди)
Ваубрюгге
Ваубрюгге (Південна Голландія)

Історія

Мапа муніципалітету Ваубрюгге 1867 року

До початку XIX століття місцевість навколо сучасного Ваубрюгге була феодальним маєтком Есселейкервауде та Хеер-Якобсвауде (Esselijkerwoude en Heer-Jacobswoude), що належав родині ван дер Вауде. Її представник, Якоб ван дер Вауде заволодів цими землями близько 800 років тому і збудував замок Якобсвауде на схід від сучасного Ваубрюгге. Біля замку виникло поселення Якобсвауде, мешканці якого займалися тваринництвом і видобутком торфу. За кілька століть через торфовидобування землі навколо Якобсвауде заболотилися, і мешканці поступово почали переселятися в інші місця, зокрема, до невеликого поселення коло мосту через канал Ваудветерінг, зведеного близько 1505 року. Від цієї переправи походить і назва сучасного села Ваубрюгге.

Коли 1820 року уряд Нідерландів започаткував новий адміністративний поділ, Ваубрюгге став окремим муніципалітетом, межі якого повторювали межі колишнього маєтку. У 1855 році до муніципалітету Ваубрюгге приєдналося сусіднє село Хогмаде, і в такому складі муніципалітет існував 135 років, до 1 січня 1991 року, коли муніципалітети Ваубрюгге, Рейнсатервауде і Леймейден об'єдналися в один муніципалітет Якобсвауде. Ще через 18 років, 1 січня 2009 року Якобсвауде об'єднався з муніципалітетом Алкемаде в єдиний муніципалітет Каг-ен-Брассем.

Розташування

Село Ваубрюгге розташоване на півдні муніципалітету, близько 10 км на схід від Лейдена та за 2 км на північ від Алфен-ан-ден-Рейна. Ваубрюгге лежить у польдері Аудендейк (Oudendijk), вздовж каналу Ваудветерінг (Woudwetering). На північний схід від села лежить польдер Фірамбахтспольдер (Vierambachtspolder), на південний схід — Зветпольдер (Zwetpolder).

У південній частині села розташований хутір Хеймансбюрт, а на схід від Ваубрюгге — хутір Офвеген, об'єднаний з Ваубрюгге в одну статистичну зону.

Транспорт

На південь від села пролягає автошлях N446 на Хогмаде і Лейдердорп. Через Ваубрюгге проходять два міжміські автобусні маршрути:

  •  182 (в один бік — на Лейден, Лейдердорп, Хогмаде, в інший — на Тер-Ар, Арландервен і Алфен-ан-ден-Рейн)[3].
  • № 183 (в один бік — на Лейден, Лейдердорп, Хогмаде, в інший — на Алфен-ан-ден-Рейн)[4].

Видатні мешканці

Зветпольдер біля Ваубрюгге
  • Хенк Ангенент — нідерландський ковзаняр, народився і мешкає у Ваубрюгге.
  • Марго Бур — нідерландська ковзанярка, двічі бронзова призерка зимових Олімпійських ігор 2014 року. Народилася у Ваубрюгге.
  • Лісбет Мау Асам — нідерландська ковзанярка, мешкає у Ваубрюгге.

Культура

Село Ваубрюгге популярне серед любителів водних видів спорту, зокрема, веслування, адже село сполучається водних шляхом з найголовнішими водоймами цієї місцевості — озерними системами Кагерплассен і Вестейндерплассен, озерами Брассемермер і Вейде-Аа. Крізь Ваубрюгге пролягають велосипедний маршрут навколо Брассемермера та маршрут для пішохідного туризму навколо озера Вейде-Аа.

У селі діє невеликий краєзнавчий музей Ван Хемессен[5].

Пам'ятки

Церква у Ваубрюгге

На території села розташовано 2 національні пам'ятки:

  • церква, зведена архітектором Пітером Постом у 1653 році
  • особняк «Jacobswoude», зведений архітектором Яном Ребелом у 1929 році.

Також у Ваубрюгге є 2 пам'ятки місцевого значення.

Офвеген

Приблизно за 2,3 км на захід від Ваубрюгге розташований хутір Офвеген, який представляє собою скупчення фермерських господарств уздовж шляху N446 між Ваубрюгге і Хогмаде. Тут мешкає 50 жителів, площа хутора становить 0,37 км²[1].

Примітки

  1. Kerncijfers wijken en buurten 2009-2012. www.cbs.nl. Centraal Bureau voor de Statistiek. Процитовано 19 жовтня 2015. (нід.)
  2. Postcode van de plaats Woubrugge. www.postcode-adresboek.nl. Процитовано 19 жовтня 2015. (нід.)
  3. Lijn 182 Alphen aan den Rijn Station - Leiden Centraal Station. wiki.ovinnederland.nl. Процитовано 19 жовтня 2015. (нід.)
  4. Lijn 183 Alphen aan den Rijn Station - Leiden Centraal Station. wiki.ovinnederland.nl. Процитовано 19 жовтня 2015. (нід.)
  5. www.museumwoubrugge.nl/wordpress — офіційний сайт музею «Ван Хемессен» (нід.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.