Вейфан

Вейфан (спрощ.: 潍坊; кит. трад.: 濰坊; піньїнь: Wéifāng) — префектура на рівні міста у центрі провінції Шаньдун, Китайська Народна Республіка. Місто на північному заході межує з м. Дун'їн, на захід Цзибо, на південний захід Ліньї, на півдні Жичжао, а на сході Циндао. Вейфан на півночі розташоване на березі затоки Лайчжоу.

Вейфан

Координати 36°43′ пн. ш. 119°06′ сх. д.

Країна  КНР
Адмінодиниця Шаньдун
Внутрішній поділ
  • Weicheng District, Weifangd, Hanting Districtd, Fangzi Districtd, Kuiwen Districtd, Linqu Countyd, Changle Countyd, Цінчжоуd, Чжученd, Шоугуанd, Аньцю́d, Гаоміd, Чан'їd
  • Площа 16 143,14 км²
    Висота центру 32 ± 1 м
    Населення 9 373 000 осіб (2018)[1]
    Міста-побратими Оранж
    Часовий пояс UTC+8
    Телефонний код 536
    Поштовий індекс 261000
    Автомобільний код 鲁G
    GeoNames 1791681
    OSM r3468564 ·R
    Офіційний сайт weifang.gov.cn
    Вейфан
    Вейфан (Китайська Народна Республіка)

    У Вейфані за переписом 2010 року проживало 9 086 241 житель, з яких 2 659 938 жили в забудованій області, що складається з 4 міських округів (Куйвень, Вейчен, Ханьтін і Фанцзи) та округи Чанле, яка значною мірою урбанізована.[2]

    Вейфан має безліч природних і історичних визначних пам'яток, таких як сад Шиху (від кінця династії Мін і до початку династії Цін), павільйон Фаньгун  (династія Сун), археологічні артефакти (у тому числі динозаврів, скам'янілостей, в Shanwang, Линьчу), Національний Лісовий Парк Маунт-ух, гори, у яких перемогли Old Dragon Spring. Також добре відомі новорічні ксилографічні розписи з Янцзябу.

    Адміністрація

    Префектура міста Вейфан складається з 12 повітових відділів, у тому числі 4 міських районів, 6 повітових міст і 2 округів.

    Карта
    Weicheng
    Hanting
    Fangzi
    Kuiwen
    Linqu
    County
    Changle
    County
    Qingzhou
    (city)
    Zhucheng
    (city)
    Shouguang
    (city)
    Anqiu
    (city)
    Gaomi
    (city)
    Changyi
    (city)
    Назва Оригінал Пін'їнь
    Вейчен潍城区 Wéichéng Qū
    Ханьтін寒亭区 Hántíng Qū
    Фанцзи坊子区 Fāngzǐ Qū
    Куйвень奎文区 Kuǐwén Qū
    Ліньцюй临朐县 Línqú Xiàn
    Чанле昌乐县 Chānglè Xiàn
    Цінчжоу青州市 Qīngzhōu Shì
    Чжучен诸城市 Zhūchéng Shì
    Шоугуан寿光市 Shòuguāng Shì
    Аньцю安丘市 Ānqiū Shì
    Гаомі高密市 Gāomì Shì
    Чан'ї昌邑市 Chāngyì Shì

    Географія

    Вейфан має мусонний вплив, чотири сезони клімату, перебуваючи на межі між вологим континентальним і вологим субтропічним (за Кеппеном) з гарячим, вологим літом і холодною, але сухою зимою. Середньомісячна температура коливається від −2,9 °C (26,8 °F) у січні та  26,2 °C (79,2 °F) в липні. Середньорічна температура складає 12.49 °C.

    Понад 70 % річної кількості опадів випадає з червня по вересень, і сонце зазвичай в достатку увесь рік. Велика частина річної кількості опадів випадає в липні і серпні.

    Економіка

    Старовинний німецький залізничний вокзал у місті Вейфан

    Створена у серпні 1995 року, Вейфансько-Тяньцзіньська економічна і технологічна зона розвитку (BEDA) — це національна економічна і технологічна зона розвитку, розвиток якої схвалений державною Радою. Площа 677 км². Економічна зона має багато державних промислових земель для використання площею 400 км². Спочатку економічна зона була створена як Національна демонстраційна зони для стимулювання морської науки і техніки, а також як Національна Інноваційна база для розвитку торгівлі за рахунок науки і техніки в рамках Еко-промислового парку.

    У місті розташовані компанія з виробництва дизельних двигунів та фабрики Вейхай. Село Янцзябу в районі Ханьтін славиться народним друком на дереві (няньхуа) та виготовлення повітряних зміїв.

    У 1980-х роках, у Чанле (昌乐县) була відкрита шахта з видобутку сапфірів. Згідно з оприлюдненою інформацією, мільярди карат сапфірів розташовані під землею на площі 450 км2. Ця шахта стала однією з чотирьох сапфірових копалень у світі. Головна особливість цього сапфіру — це темно-синій або майже чорний колір через високий вміст заліза.

    Армія

    У Вейфані знаходиться штаб 26-ї групи армій народно-визвольної армії КНР, однієї з трьох груп армій, що входять до Цзінанського військового округу, який покликаний захищати рівнину Жовтої річки.

    Культура

    Повітряний змій

    Музей повітряних зміїв у Вейфані

    Повітряний змій — це традиційний звичай серед жителів Вейфана у весняний час. У 1984 році у в Вейфані пройшов перший міжнародний фестиваль повітряних зміїв. Більше десяти тисяч шанувальників повітряних зміїв (кайтів) взяв участь у церемонії відкриття. Люди з одинадцяти різних країн і регіонів, включаючи США і Канаду, взяли участь у фестивалі повітряних зміїв. Відтоді місто організовує Вейфанський Міжнародний фестиваль повітряних зміїв кожен рік. Він проводиться щороку у квітні[3]

    Живопис

    Щорічна Рада Янцзябу (杨家埠木版年画), одна з трьох найбільш відомих китайських народних картин в історії, почалася ще з кінця династії Мін. Воно досягло піку свого розвитку під час правління династії Цин. Люди, як правило, замінюють старі щорічний бабах на нові напередодні Китайського нового року, який є найважливішим святом у Китаї, для того, щоб давати благословення для родини і друзів на наступний рік. Однак, у наш час у Вейфані цю традицію не підтримують.

    Вирізці

    Китайські вирізці оформлені у стилі, який практично ідентичний оригіналу 6-го століття

    Мистецтво дизайнерського вирізання паперу має довгу історію в місті Гаомі. Це широко поширене ремесло унікального стилю, коли використовується сильний контраст в кольорі, прямі і прості лінії і перебільшені обриси. Персонажі в основному від драматичних історій, а також квіти і птах та деякі фантастичні символи.

    Відомі люди

    Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.