Велика черепаха Кантора

Велика черепаха Кантора (Pelochelys cantorii) вид черепах з роду Великі м'якотілі черепахи родини Трикігтеві черепахи. Інша назва «азійська велетенська м'якотіла черепаха».

?
Велика черепаха Кантора

Велика черепаха Кантора
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: М'якотілі черепахи (Trionychoidea)
Родина: Трикігтеві черепахи
Рід: Великі м'якотілі черепахи
Вид: Велика черепаха Кантора
Gray, 1864
Синоніми
Pelochelys cumingii
Pelochelys poljakowii
Посилання
Вікісховище: Pelochelys cantorii
Віківиди: Pelochelys cantorii
МСОП: 16502
NCBI: 171793

Опис

Карапакс завдовжки від 129 до 200 см, вага сягає 50 кг. Голова коротка та широка з дуже маленьким хоботком. Морда дещо загострена. Панцир дуже плаский, нагадує млинець. Кінцівки дуже великі, особливо передні.

Панцир дорослих особин має оливкове або коричневе забарвлення без малюнка. Шия і кінцівки такого ж забарвлення. У молодих черепах на панцирі є темні плями і жовтий обідок з темними цятками на голові.

Спосіб життя

Полюбляє прісноводні струмки і глибокі повільні річки, зазвичай далеко від моря. Черепаха дуже багато часу проводить під водою, вдихаючи повітря глоткою. Харчується рибою, крабами, креветками, молюсками і деякими водними рослинами.

Відкладання яєць відбувається з лютого по березень. У кладці від 20 до 28 сферичних яєць діаметром 30—35 мм.

Розповсюдження

Мешкає на території південно—східної Азії: від Індії до південного Китаю, включаючи Хайнань і на південь через Таїланд і В'єтнам до Малайзії, західної Індонезії (включаючи Яву та Калімантан), Філіппін, північної частини о. Нова Гвінея.

Деякий час ця черепаха вважалася повністю вимерлою, її востаннє бачили в Камбоджі у 2003 році. Проте 2007 році під час обстеження одного з районів на річці Меконг у Камбоджі, уздовж ділянки річки завдовжки 48 км знайшли декілька черепах. Спочатку була виявлена кладка яєць, а потім згодом самиця вагою 11 кг.

Джерела

  • Shiping, Gong; Haitao Shi, Jonathan J. Fong and Michael Lau. 2009. Recent records of freshwater turtles from Guangdong, China. Turtle and Tortoise Newsletter 13:24-27
  • Murthy, T.S.N. 2010. The reptile fauna of India. B.R. Publishing, New Delhi, 332 pp.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.