Великий Бурлук (річка)

Гідрологічний режим

Довжина 96 км. Площа водозбірного басейну 1131 км². Похил річки 0,88 м/км. Долина трапецієподібна, пересічна ширина становить 2-3,5 км. Заплава лучна, двостороння, завширшки 400—700 м, до 2 км. В середній течії вона майже суха, а в верхній і нижній течії на окремих ділянках заболочена. Річище помірно звивисте, розгалужене, завширшки від 0,7 до 80 м (Базаліївка), завглибшки до 1,6 м. Дно річки мулисте, береги низькі і порослі вологолюбною рослинністю. У середній та нижній течії річка щорічно пересихає, утворюючи окремі плеса. Використовується на зрошення, рибництво, рекреацію, на берегах — зони відпочинку.

Бере початок біля села Малий Бурлук. На річці за 63 км від гирла в 1979 році побудовано Великобурлуцьке водосховище. В гирлі річки, біля селища Печеніги, розташовано рибне господарство. Впадає в Сіверський Донець за 868 км від його гирла.

Притоки

На річці Гусинці збудовані водосховища: Гусинське, Новомиколаївське, Іванівське.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.